Identyfikacja restauracji Nota Bene

Identyfikacja restauracji Nota Bene

Jak to zwykle bywa, na projekt identyfikacji wizualnej dla restauracji Nota Bene natrafiłem zupełnym przypadkiem. Niemniej, gdy tylko ją zobaczyłem wiedziałem, że będę chciał o niej napisać kilka słów na Graficznym.

Za projekt odpowiedzialne jest kanadyjskie studio graficzne Blok Design. Sama restauracja jest miejscem, które stworzył jeden z lepszych kanadyjskich kucharzy, który chciał poprzez nią opowiedzieć czym według niego jest dobre jedzenie, naturalne smaki i ich ciekawe kombinacje. Gdy tworzy się lokal tego typu, z przypisaną doń ideą, to zdecydowanie potrzebna jest do tego odpowiednia narracja graficzna.

Jak ta wygląda możecie, rzecz jasna, sami zobaczyć poniżej. Od siebie dodam, że jest to jeden z tych projektów, który zazdroszczę twórcom. Bo niby nic w nim nie ma, a jednak raptem kilkoma elementami udało się stworzyć zgrabną i przyciągającą kompozycję. Działa tu tylko kolor, prosta typografia i nietuzinkowe ilustracje. Że mało? Może i tak, ale całość zdecydowanie wyraża jakiś przekaz i klarownie informuje czego rzecz dotyczy. Ot i smacznego.

Nota_Bene_2 Nota_bene_3 Nota_Bene_4 Nota_Bene_5 Nota_Bene_6 Nota_Bene_7 Nota_Bene_8

Opublikowane przez Andrzej Gdula