Ilustracje Antona Semenova

Anton Semenov jest dosyć znanym ilustratorem, kilka razy zetknąłem się z jego pracami, ale nie zdawałem sobie sprawy, że wyszły spod ręki tego konkretnego artysty.

Trochę przypadkiem, trochę celowo natrafiłem na stronę gdzie zostały podsumowane jego ilustracje, więc postanowiłem się z nimi podzielić – zwłaszcza z tymi osobami, które jak ja, bardzo słabo sobie zdawały sprawę z faktu istnienia tego utalentowanego faceta.

Prace Antona to mieszanka kiczu, makabry, dziwadeł i horroru – jednym słowem, dla każdego coś miłego. Nie znam się specjalnie na wykonywaniu ilustracji, ale wydaje mi się, że Anton ma bardzo dobry warsztat. Prace są plastyczne, szczegółowe i takie jakieś wyraziste(ciekawe czy się teraz skompromitowałem). Warto wspomnieć o tym, że tematyka jego twórczości całkiem blisko pokrywa się z tym na co lubię sobie popatrzeć. Że to kicz? Jasne. Ale tak już mam, że zawsze lubiłem przyglądać się okładkom płyt heavy metalowych zespołów, które były opatrywane podobnymi ilustracjami. Zresztą często znacznie gorszymi, bo jednak prace Antona wyznaczają raczej górny poziom tego typu twórczości.

Tak czy owak, poniżej kilka prac Antona, wybranych przeze mnie, a jeśli jesteście głodni większych wrażeń, odwiedźcie jego stronę.

anton_semenov_1 anton_semenov_13 anton_semenov_12 anton_semenov_11 anton_semenov_10 anton_semenov_9 anton_semenov_8 anton_semenov_7 anton_semenov_6 anton_semenov_5 anton_semenov_4 anton_semenov_3 anton_semenov_2