Mockup / Smycz

Mockup / Smycz

Ciężko jest się do tego tak publicznie przyznać, ale postawię sprawę jasno: mock-up, który dzisiaj publikuje skrewiłem po całości. Tym nieszczęsnym mock-up`em jest popularny gadżet reklamowy – smycz.

Natrzaskałem sie już przeróżnych mock-up`ów, więc sądziłem że z taką niewielką sprawą powinno pójść w miarę gładko. Niestety. Okazało się, że wlanie projektu przy pomocy dość ograniczonego narzędzia Warp jest niemożliwe albo prawie niemożliwe. To znaczy jakoś to zrobiłem, ale efekt jest bardzo daleki od zadowalającego. Perspektywa i wszystkie te zaokrąglenia smyczy dały mi na tyle w tyłek, że do dzisiaj (a robiłem ten mockup ładny kawałek czasu) śnią mi się po nocach.

Czasem gdy tak sobie narzekam na słabą jakość swojej pracy, obiecuję że kiedyś do niej wrócę, poprawię i raz jeszcze wrzucę na Graficznego. Otóż dzisiaj publicznie deklaruję, że do tej wizualizacji już nie wrócę. Nigdy. Never. Nie ma bata! Za dużo krwi i potu w to wlałem, żeby chcieć jeszcze raz przeżywać taką traumatyczną sytuacją. Następny mock-up, który udostępnię będzie łatwy i przyjemny… może nawet następne dwa!

Efekty poniżej – jeśli będziecie chcieli z tego skorzystać, to uczciwie uprzedzam – możliwe że będziecie musieli się tym plikiem trochę pobawić aby pasował pod Wasz projekt.

PL
Materiał do wykorzystania w celach prywatnych i komercyjnych. Możesz go dowolnie modyfikować i dostosowywać do swoich potrzeb. Nie możesz go dystrybuować poza tym serwisem, sprzedawać ani umieszczać na serwisach typu stock / micro-stock.
EN
You can use this material for private and commercial purpose. You may freely modify and customize it to your needs. You can not distribute it outside Graficzny.com.pl site, sell or place on sites like stock / micro-stock.
Opublikowane przez Andrzej Gdula

 • Paweł Szewczyk

  Panie Andrzeju ten Mockup jest genialny! Na prawdę niezła robota! Gdyby były jeszcze wersje na 20 i 15 mm bo przeważnie takie biorą kliencie to by było mistrzostwo.
  Pozdrawiam

 • DZIĘKI!
  Się przyda. Co prawda do tej pory bez problemu w kilka minut robiłem symulację w AI, ale to wygląda dużo bardziej zajebiście przy takim samym nakładzie pracy 🙂
  Jedyny potencjalny problem, jaki widzę, to fakt że smycze różnych producentów różnią się długością, szerokością, czy końcówką (często odczepianą) a klient chce zobaczyć nie tylko projekt, ale właśnie docelową smycz. Przydałoby się zebrać komplet różnych wersji.
  Ale i tak super! Jeszcze raz dzięki!

 • Swoją drogą ja jako fan 3D myślę nad innym rozwiązaniem – zrobić w Blenderze właśnie kilka wersji, zamapować grafikę UV i voila. Co prawda render pewnie będzie trwał dłużej, ale Blender jest za free a efekt bez porównania lepszy i bez kombinowania, żeby dopasować. Niestety jest jeszcze jeden minus – Blendera trzeba najpierw trochę poznać 🙂

  • AndrzejGdula

   Pomysł sam w sobie świetny:) Ale faktycznie mock-up`y, które robię z zasady muszą być w pliku PSD, więc coś takiego niestety odpada. Zresztą zazwyczaj warp z odpowiednią warstwą ze światłami dają radę, problem się zaczyna, gdy trzeba robić tego typu krzywizny. No niestety nie ma idealnego rozwiązania:)

   • No i właśnie te krzywizny w programie 3D łatwiej opanować. Może się kiedyś o to pokuszę, jak znajdę chwilę wolnego czasu 🙂

 • Karolina

  Hej! Czy jest szansa na mockup w stylu: https://images.template.net/wp-content/uploads/2016/08/09085524/Realistic-Greeting-Card-Mockup.jpg Chodzi o kartkę/zaproszenie w tej orientacji. Niekoniecznie z tą wolną kartką pod spodem.
  🙂

  • AndrzejGdula

   Hej,

   Taka szansa jest:) Tym bardziej, że sam nad tym ostatnio myślałem – myślę, że będzie to jeden pierwszych mockupów w tym roku:)

 • Michał Sokal

  Projekt kapitalny. Szkoda tylko, że smart object zrobiony tak krótki 🙂 Kibicuję i czekam na dalsze mockupy!

 • Willian Benedito Medeiros

  Muito obrigado!! Thank you very much! Dziękuję!

 • Ewa Słabczyńska

  Świetne są te moc-upy. Bardzo dziękuję!

 • Ihsan Sulejman

  thank you very much