Mockup / Teczka A4

Mockup / Teczka A4

Jest taki wojskowy termin, który nad wyraz pasuje do dzisiejszego wpisu. Mianowicie chodzi mi o „rozpoznanie bojem”. Otóż stworzenie mock-up`u, który dzisiaj udostępniam było dla mnie nieco problematyczne, już przed podejściem do jego tworzenia wiedziałem, że będzie z nim kilka problemów, i niestety praktycznie wszystkie moje obawy znalazły potwierdzenie.

Tą próbą, bo tak należałoby to nazwać,  chciałem sprawdzić kilka rzeczy, a że przy takim sprawdzaniu zrobiłem praktycznie cały materiał to stwierdziłem że można udostępniać. No przecież nie każdy mock-up musi być tip-top. W sumie powinien, ale umówmy się że do tego będę jeszcze dochodzić. 🙂 Na pewno nie jest to ostatni mockup teczki, który wykonam, więc możemy to potraktować jako taką małą zapowiedź tego co pojawi się w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Warto też dodać, że teczka, to materiał, który stosunkowo często pojawiał się w niedawnym wpisie Twój pomysł na mockup. Więc w jakimś sensie jego powstanie jest już odpowiedzią na Wasze zapotrzebowanie. Oczywiście ten temat pojawiał się w mojej głowie od jakiegoś czasu, ale bez wyraźnego sygnału, że trzeba pewnie bym się za to nie zabrał.

Miłego ściągania, poniżej kilka poglądowych obrazków jak to wygląda. A jak macie jakieś uwagi, to nie wahajcie się na mnie nakrzyczeć w komentarzach.

Mockup teczki Mockup teczki Mockup teczki Mockup teczki

PL
Materiał do wykorzystania w celach prywatnych i komercyjnych. Możesz go dowolnie modyfikować i dostosowywać do swoich potrzeb. Nie możesz go dystrybuować poza tym serwisem, sprzedawać ani umieszczać na serwisach typu stock / micro-stock.
EN
You can use this material for private and commercial purpose. You may freely modify and customize it to your needs. You can not distribute it outside Graficzny.com.pl site, sell or place on sites like stock / micro-stock.
Opublikowane przez Andrzej Gdula

 • Paweł

  No i rewelacja 🙂 Tak jak pisałem wcześniej – tego brakowało. Wielkie dzięki!

 • jak dla nas bomba – eleganckie i czyste 🙂 dzięki!

 • Ewa

  Super, akurat o tym myślałam a tu się pojawiła teczka 🙂
  DZIĘKUJĘ! W ogóle świetna strona, GRATULUJĘ!

  • poznanska13

   Ha, ha – miałam to samo 🙂 Też mi była potrzebna teczka. I oczywiście dziękuję Andrzejowi – super mockup 🙂

 • Kriss

  Fajne te Twoje mockupy. Gdzies pisałeś, że bazę robisz w Blenderze? Może stworzyć blenderowe mockupy, w postaci przygotowanych scen, w których podmienia się tylko bitmapy? Sam mógłbym parę dorzucić 🙂

  Pozdrawiam.

  • Andrzej Gdula

   Pomysł może i słuszny, ale obawiam się że w kilku miejscach kłopotliwy:) Przede wszystkim wiązałoby się to ze sporym tłumaczeniem jak korzystać z tych mockupów i masą maili na które trzeba by odpowiadać. Po drugie, jednak jakimś „standardem” mockupowym są te ograniczone pliki PSD, nie wiem czy czułbym się na siłach aby to przeskakiwać:) No i trzeci bardzo egoistyczny punkt. Do niektórych niby prostych rozwiązań dochodziłem trochę czasu, było nie było, są moją przewagą na rynku graficznym i nie wiem czy jestem gotów dzielić się tym od tak:) Może kiedyś, ale jeszcze nie dzisiaj.

   Ale sam pomysł jak najbardziej słuszny, godny rozważenia:)

 • Kriss

  Jasne, wiem ile pracy wymaga przygotowanie dobrego modelu i materiału w Blenderze. Raczej widziałbym to jako platformę do wymiany między użytkownikami. Na zasadzie „coś dołożysz” to i sam możesz z czegoś korzystać. Oczywiście takie projekty ktoś by musiał weryfikować pod względem jakości. To już jednak pomysł na inną witrynę 🙂

  Pozdrawiam.

 • Juliana

  Jakie teczka ma wymiary? będę wdzięczna za odpowiedź.