Paneuropa Neue – darmowy krój pisma do pobrania

Paneuropa Neue – darmowy krój pisma do pobrania

Trochę wstyd się przyznać, ale jeszcze kilka dni temu w swojej kolekcji krojów pisma nie miałem jakże zacnej Futury. Jednak sytuacja / życie mnie trochę zmusiły i z ciężkim sercem nabyłem sobie część odmian tego powszechnie znanego i lubianego kroju pisma. 

Jednak jak się okazało dosłownie kilka chwil temu, być może niepotrzebnie to zrobiłem bo Bartek Bojarczuk, grafik z Łodzi, właśnie opublikował swoją wersję Futury do ściągnięcia za darmo. Jak sam pisze, jest to wersja Beta, do wstępnego przetestowania, niemniej ściągnąć sobie można, myślę że wykorzystać przy pomniejszych / prywatnych projektach również.

Jak sam autor pisze, wszelkie uwagi są mile widziane, więc jeśli macie zły dzień i szukacie kogoś, na kogo można pokrzyczeć, wejdźcie pod ten link, ściągnijcie sobie ów font, szukajcie byków i ślijcie na adres autora. Poniżej kilka wybranych grafik, jak prezentuje się opisywany krój pisma w praktyce.

paneuropa_neue_1 paneuropa_neue_2 paneuropa_neue_3 paneuropa_neue_4 paneuropa_neue_5 paneuropa_neue_6Wszystkie grafiki pochodzą ze strony autora: https://www.behance.net/gallery/20273381/Paneuropa-Neue-Free-Typeface

 

Opublikowane przez Andrzej Gdula