Blue Goose – świetne opakowania mięsa

Jak wygląda paczkowane mięso, każdy wie. Najczęściej zawinięte jest w folie, z paskudną naklejką, z której ciężko coś w ogóle wyczytać.

Zdaje się, że niektórzy rodzimi producenci, zaczynają dostrzegać lukę jaka powstała w projektach opakowań paczkowanego mięsa i gdzieniegdzie można zobaczyć bardziej kolorowe etykietki. Ale serio. I tak daleko im do poziomu Blue Goose.

Blue Goose to kanadyjska firma, która produkuje tylko naturalną i ekologiczną żywność. Wyznają przedziwną zasadę, która głosi, że jeśli Ty zajmujesz się swoją ziemią i zwierzętami to one zajmą się Tobą. Abstrahując od tej nieco dziwnej filozofii, to BG wypuściła właśnie na rynek serię nowych opakowań.

A te wyglądają po prostu wyśmienicie. Świetne ilustracje, przemyślana typografia, ekologiczny minimalizm i trafiające w dziesiątkę nawiązanie do przemysłu mięsnego. Często to powtarzam, ale tym razem oznajmiam to z podwójną mocą: oby więcej takich opakowań, a już zdecydowanie oby więcej opakowań w tym duchu u nas w kraju.

Projekt jest autorstwa kanadyjskiego studia Sid Lee. Ci z kolei mają bardzo bogate i ciekawe portfolio, więc jeśli macie ochotę zobaczyć co tworzą, odwiedźcie ich stronę internetową.

Blue_Goose_1 Blue_Goose_2 Blue_Goose_3 Blue_Goose_4 Blue_Goose_5 Blue_Goose_6 Blue_Goose_7 Blue_Goose_8 Blue_Goose_9 Blue_Goose_10