Czekolada specjalnie dla pań

Dzisiaj chciałbym napisać kilka słów o nowym projekcie opakowania czekolady, które stworzyło norweskie studio Tank Tromsø. O opakowaniu tym może się zrobić ciut głośno, bo niektórzy traktują je jako manifest feministyczny.

W sumie to nie da się ukryć, że coś w tym jest, niemniej jednak wolałbym się skupić na samym projekcie graficznym, a ten jest nad wyraz udany. Ładne i nietuzinkowe – chyba tak należałoby w skrócie opisać te opakowania. Każdy rodzaj czekolady jest zilustrowany innym zdjęciem kobiety odkrywcy czy bohaterki. Odpowiednio przerobione czarno-białe zdjęcia świetnie współgrają z fajnie dobraną typografią i jednym dominującym kolorem.

Rzecz jasna, mam wątpliwości co do komercyjnego sukcesu takiego opakowania – bądź co bądź, nie jest to projekt, który mógłby skutecznie zwrócić uwagę potencjalnego odbiorcy z poziomu sklepowej półki. No ale ekipie z Tank Tromsø pewnie nie o to chodziło, jako produkt ekskluzywny na pewno wygląda świetnie i trafi na wiele wyszukanych stołów. Zresztą zobaczcie sami.

lovely-package-fruene-chocolate-1 lovely-package-fruene-chocolate-2 lovely-package-fruene-chocolate-3 lovely-package-fruene-chocolate-4 lovely-package-fruene-chocolate-5 lovely-package-fruene-chocolate-6 lovely-package-fruene-chocolate-7