Flamandzkie portrety super bohaterów

Bardzo możliwe, że już to widzieliście, bo internet lekko oszalał na tym punkcie, ale jeśli nie, to koniecznie musicie nadrobić zaległości. O co chodzi? Chodzi o portrety znanych ikon pop kultury sfotografowane / namalowane w taki sposób, że do złudzenia przypominają flamandzkie malarstwo.

Autorem tych niezwykłych prac jest Sacha Goldberger, francuski fotograf. Podobne pomysły pojawiały się już wcześniej, nawet pisałem ze dwa razy o tym na Graficznym, niemniej moim zdaniem takiego poziomu jeszcze nie osiągnięto. Prace Sachy nie dość, że prezentują się fenomenalnie, to mam wrażenie że jest w nich nie tylko technika, ale też jakaś myśl przewodnia.

Swoją drogą jeśli interesujesz się fotografią, prześledź resztę prac Sachy – naprawdę warto to zrobić. W zdjęciach tego fotografa jest wiele luzu, dowcipu, a przy tym wszystkim nie są to prace głupie czy infantylne. Po prostu warto! Poniżej zdjęcia, o których pisałem wcześniej.

Sacha_goldberg (1) Sacha_goldberg (2) Sacha_goldberg (3) Sacha_goldberg (4) Sacha_goldberg (5) Sacha_goldberg (6) Sacha_goldberg (7) Sacha_goldberg (8) Sacha_goldberg (9) Sacha_goldberg (10) Sacha_goldberg (11) Sacha_goldberg (12) Sacha_goldberg (13) Sacha_goldberg (14)