Fotografia lotnicza Klausa Leidorfa

W związku z tym, że jestem na krótkim urlopie, staram się robić trochę zdjęć. To z kolei powoduje, że szukam małych inspiracji i oglądam prace innych fotografów. Przed momentem natrafiłem na bardzo fajne zdjęcia Klausa Leidorfa, które mogę Wam polecić.

Klaus zajmuje się jednym rodzajem fotografii, mianowicie fotografią lotniczą. Niby nic ciekawego, ale w fotografiach tego artysty widać pewnie poszukiwanie rytmu, faktury i abstrakcji w pozornie codziennych kadrach. Właśnie takie podejście do fotografii jako sztuki, a nie rzemiosła bardzo mi odpowiada.

Niestety Klaus na swoim flickrowym profilu dzieli się z publicznością wszystkimi fotografiami. Szkoda, bo są to prace bardzo nierówne. Wiele ze zdjęć opublikowanych na tej stronie mógłby zrobić każdy z nas, gdyby miał aparat i akurat siedział w Cessnie. Jednakże wybór publikowania tych zdjęć i dbanie o karierę Klausa nie należy do moich obowiązków, więc bardzo się tym nie przejmuje. Natomiast na pewno nie odmówię Klausowi talentu i samozaparcia, bo po niektórych fotach ewidentnie widać, że facet wie co robi i co to jest fotografia. Szkoda tylko, że nie odkłada do szuflady troszkę większej części swojej twórczości.

Poniżej małe zestawienie zdjęć, które uważam za niezwykle udane i takie które budzą moją zazdrość. Jeśli chcecie poczytać więcej o tym fotografiku, odwiedźcie jego stronę internetową.

Klaus_Leidorf_1 Klaus_Leidorf_2 Klaus_Leidorf_3 Klaus_Leidorf_4 Klaus_Leidorf_5 Klaus_Leidorf_6 Klaus_Leidorf_7 Klaus_Leidorf_8 Klaus_Leidorf_9 Klaus_Leidorf_10 Luftbild von Enten am Riemer See Klaus_Leidorf_12 Klaus_Leidorf_13 Klaus_Leidorf_14