Historia mewy i kota…

… a żeby być dokładnym, chodzi tu o „Historię mewy i kota, który nauczył ją jak latać” (The Story of a Seagull and the Cat Who Taught Her to Fly). Jest to pięknie ilustrowana książeczka dla dzieci, której autorem jest Luis Sepulveda. Wkład merytoryczny jest niezwykle ważny, ale nas bardziej interesują ilustracje autorstwa Liny Dūdaitė, ilustratorki z Litwy.

Nie będę się jakoś specjalnie rozpisywał, natomiast mogę powiedzieć jedno: za owe ilustracje, należy się Linie medal. Są niezwykle urocze, mają w sobie ten charakterystyczny sznyt, który na pewno sprawi, że dzieciaki je oglądające będą zainteresowane. Żeby tylko dzieciaki. Ja sam widziałem tylko te ilustracje, które prezentuję niżej, dlatego jestem niezwykle ciekaw jak wygląda cała książeczka. Ale to co widziałem zrobiło na mnie spore wrażenie i myślę, że są to prace na naprawdę dobrym poziomie. Kawał dobrej i przyjemnie się oglądającej roboty.

Pod tym adresem znajdziecie stronę Liny na Behancie. Nie ma tam wiele innych prac, niemniej to co jest na pewno warto zobaczyć.

historia_mewy_i_kota_1 historia_mewy_i_kota_5 historia_mewy_i_kota_6 historia_mewy_i_kota_7 historia_mewy_i_kota_8 historia_mewy_i_kota_2 historia_mewy_i_kota_3 historia_mewy_i_kota_4