Identyfikacja Point Éphémère

Projekt, który dzisiaj Wam pokazuje jest jedynie koncepcją. Niestety identyfikacja ta nie została wdrożona do użytku – a szkoda. Point Éphémère – to Paryskie centrum kultury, które rzecz jasna swoją oprawę już posiada. Niemniej ta, o której piszę,  i której autorami są Mira Benjamin oraz Maxime Mouysset, jest na tyle ciekawa, że z powodzeniem mogła by służyć jako ta właściwa.

Projekt stworzony przez dwójkę artystów jest na tyle zwiewny, lekki i przyciągający uwagę (w ten pozytywny sposób), że spokojnie by się wybronił jako ten, który może reprezentować placówkę kulturalną. Szkoda, że elementami prezentacji, są tylko standardowe pozycje takie jak: koperta, papier firmowy, wizytówka. Jedynym „innym” elementem jest znaczek pocztowy, ale moim zdaniem to trochę za mało jak na instytucje, która na co dzień obcuje z wieloma dziwnymi formami i mediami. Ale może się czepiam, w końcu liczy się idea projektu, a ta została ładnie przedstawiona. Zresztą zobaczcie sami.

point_ephemere_01 point_ephemere_02 point_ephemere_03 point_ephemere_04 point_ephemere_05 point_ephemere_06 point_ephemere_07 point_ephemere_08 point_ephemere_09