Juhani Jokinen i jego ilustracje

Dawno już żadnych na Graficznym nie było, najwyższa więc pora wrzucić coś fajnego. „Coś fajnego” to pojęcie niezwykle względne, zwłaszcza w przypadku ilustracji, ale jeśli lubisz trochę dziwne i niezwykłe kompozycje science fiction i fantasy (ja tam lubię), to na pewno spodobają Ci się prace Juhani Jokinena.

Juhani jest ilustratorem z Finlandii. Aktualnie pracuje w studio Ubisoft Redlynx, ale pracował także dla Housemarque, Rovio czy Frozenbite. Można więc spokojnie powiedzieć, że jego praca została doceniona przez największe tuzy przemysłu wizualnego.

O samych pracach chyba nie ma co za dużo pisać, trzeba je po prostu zobaczyć. Mam wrażenie że konikiem numer jeden Juhaniego są koncepcje sf, ale z mocnym nalotem post apokaliptycznego klimatu. Naprawdę można poczuć dreszcze oglądając niektóre ilustracje. Zresztą zobaczcie sami. Jeśli chcielibyście zobaczyć jeszcze więcej lub kupić jakąś pracę, to koniecznie odwiedźcie stronę Juhaniego.

juhani_jokinen_1 juhani_jokinen_2 juhani_jokinen_3 juhani_jokinen_4 juhani_jokinen_5 juhani_jokinen_6 juhani_jokinen_7 juhani_jokinen_8 juhani_jokinen_9