Klimatyczne ilustracje Magdaleny Korzeniowskiej

Dzisiaj będę bezczelnie kopiował i naśladował. Otóż od kilku dni obserwuje w światowej blogosferze coraz liczniejsze artykuły i wpisy poświęcone twórczości Magdaleny Korzeniowskiej. No kurczę, pomyślałem, skoro cały świat (no prawie) o tym pisze, to jakiś rodak też powinien.

O autorce specjalnie się nie wypowiem, bo za dużo (w sumie nic) to nie wiem. Swój profil gdzie publikuje prace założyła na DeviantArt, a jak sami wiecie ciężko stamtąd dowiedzieć czegoś o artyście. Niemniej jednak już na podstawie samych prac można powiedzieć, że Magda ma spory talent, a jej prace niezwykle dobrze się ogląda.

Dobrze jeśli lubicie trochę bardziej klimatyczne prace, nie przesłodzone, takie trochę jesienne. Takich, jakich moim zdaniem brakuje na rynku ilustracyjnym, gdzie ciągle w modzie są przejaskrawione i prze urocze rysunki. Tutaj tego nie ma. Jest sporo detalu, trochę nostalgii i niezwykłego klimatu, a wszystko to podane przyjemną kreską i w ładnych kadrach.

Poniżej kilka wybranych prac, a jeśli chcecie zobaczyć więcej, to koniecznie odwiedźcie stronę artystki, którą podałem wcześniej.

Magda_Korzeniowska_2 Magda_Korzeniowska_4 Magda_Korzeniowska_5 Magda_Korzeniowska_6 Magda_Korzeniowska_7 Magda_Korzeniowska_8 Magda_Korzeniowska_9 Magda_Korzeniowska_10 Magda_Korzeniowska_11 Magda_Korzeniowska_12 Magda_Korzeniowska_1