Magazyn Meier

Dzisiaj chciałbym zaprezentować Wam ostatnią prace austriackiego studia graficznego Bureau Rabensteiner: projekt magazynu dla kobiet o zgrabnej nazwie Meier. Wydawnictwo to poświęcone jest butikowi odzieżowemu Meier Seefeld i jak nietrudno się domyślić ma promować sam sklep oraz poszczególne produkty.

Pokazuję go Wam, bo jest bardzo ładny. Ot i wszystko. Gdybym był nieprzyzwoicie oszczędny, to na tym można by zakończyć pisanie posta, zwłaszcza, że projekt pomimo swojej prostoty zawiera mnóstwo elementów, które trudno wymieniać  i wszystkimi się zachwycić. Na pewno co rzuca się w oczy, to wyjątkowo elegancki design, widać w nim sznyt perfekcjonisty oraz doskonałą prace poświęconą typografii.  Projekt broszury mimo że opiera się na layoucie gazetowym, można by rzec nieco archaicznej konstrukcji, to jest w istocie bardzo nowoczesny. Przejrzysty, funkcjonalny i niezwykle zgrabny.

Jak sami poniżej zobaczycie prezentacja wydawnictwa nie należy do zwykłych. Szczerze mówiąc nie wiem czy mi się to podoba, ale na pewno zwraca uwagę i jest jakimś wyróżnikiem. Jeśli chcielibyście zobaczyć więcej projektów studia Bureau Rabensteiner, to odwiedźcie ich stronę internetową. Większość projektów tego studia charakteryzuje się podobnym sznytem i elegancją, więc jest na co popatrzeć.

meier_01 meier_02 meier_06 meier_07 meier_08 meier_09 meier_10 meier_11 meier_12 meier_13 meier_14 meier_15