Magia nocy – zdjęcia Mikko Lagerstedt

Dawno już nie było fotografii artystycznej na Graficznym, więc dzisiaj chciałbym zwrócić Waszą uwagę na zdjęcia fińskiego fotografa Mikko Lagerstedt`a. Specjalizuje on się w fotografii nocnej i pejzażowej, tworząc niezwykle klimatyczne kompozycje, na które bardzo przyjemnie jest popatrzeć.

Noc w fotografiach Mikko wygląda urzekająco – kadry te z powodzeniem mogłyby być użyte w filmie fantasy lub science-fiction. Artysta często ucieka się do umieszczenia w swoich  kompozycjach sylwetki ludzkiej, a wtedy zdjęcie przypomina fragment filmu Lyncha lub jakiegoś horroru.

Rzecz jasna nie byłbym sobą, gdybym się czegoś nie czepił. Moim zdaniem w niektórych zdjęciach, za bardzo widać użycie Photoshopa / Lightrooma. Nie jestem przeciwnikiem tego, wręcz przeciwnie. Ktoś kto nie obrabia swoich zdjęć zdaje się na aparaturę aparatu i to jakie ustawienia przypisali mu jego twórcy, więc u świadomego fotografa jakaś obróbka powinna mieć miejsce. Ale moim zdaniem nie na tyle silna, żebym mógł ją dostrzec na pierwszy rzut oka.

Ale to rzecz jasna czepialstwo, bo tak czy siak foty ogląda się bardzo przyjemnie. Co jest zdecydowanie wartością dodaną, to fakt, że Mikko na swojej stronie umieścił kilka tutorialów, w których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nie ma tego dużo, ale i tak więcej niż w przypadku innych fotografów. Stronę Mikkego możecie odnaleźć tutaj.

Mikko-Lagerstedt_1 Mikko-Lagerstedt_2 Mikko-Lagerstedt_3 Mikko-Lagerstedt_4 Mikko-Lagerstedt_5 Mikko-Lagerstedt_6 Mikko-Lagerstedt_7 Mikko-Lagerstedt_8 Mikko-Lagerstedt_9 Mikko-Lagerstedt_10 Mikko-Lagerstedt_11 Mikko-Lagerstedt_12