Mistrz typograficznego bajeru jest tylko jeden

Na pewno każdy kto choć trochę interesuje się grafiką, projektowanie graficznym lub designem nie raz i nie dwa natknął się na tutoriale w rodzaju „Jak stworzyć błyszczący / szklany napis”.

Dziś chciałbym Wam pokazać, że ile byście takich tutoriali nie przerobili i tak nie będziecie tak dobrzy w te klocki jak Christopher Labrooy.

Chris swoje prace tworzy jako renderingi w programach 3D. Rzeczywiście, czuć w jego projektach, charakterystyczną dla tego typu oprogramowaniach syntetyczność i aseptyczność. Niemniej mam wrażenie, że o to właśnie chodzi. Motywem przewodnim prac Labooy’a jest kreatywne liternictwo – z bardzo dużym naciskiem na słowo „kreatywne”. Wśród jego prac zobaczymy reklamy dla największych firm lub czasopism.

Istotnym czynnikiem, który zwiększa atrakcyjność tych projektów jest pedantyczna wręcz dbałość o szczegóły ich twórcy. Na każdy z poniższych obrazków można poświęcić chwilę i wyłapywać różne smaczki, które nam zaserwowano. Jeśli jesteście bardziej zainteresowanie pracami Chrisa Labrooy’a to odsyłam na jego oficjalną stronę.

christopher_labrooy_1 christopher_labrooy_2 christopher_labrooy_3 christopher_labrooy_4 christopher_labrooy_5 christopher_labrooy_6 christopher_labrooy_7 christopher_labrooy_8 christopher_labrooy_9 christopher_labrooy_10 christopher_labrooy_11 christopher_labrooy_12 christopher_labrooy_13 christopher_labrooy_14