Naturalne kosmetyki You & Oil

Projekty opakowań kosmetyków to taki mój mały konik. Lubię oglądać takie opakowania (o zgrozo też dotykać), projektować i się nimi otaczać. Dlatego gdy ostatnio zauważyłem  na jednym z blogów prezentacje opakowań You & Oil – poczułem małe ukłucie zazdrości i stwierdziłem, że zdecydowanie warto o tym skrobnąć kilka słów.

Za projekt opakowania jest odpowiedzialne litewskie studio graficzne étiquette. Jak to zwykle przy moich zachwytach bywa, sam design opakowania jest dosyć mocno ograniczony, standardowo wręcz minimalistyczny. Gradient, proste typograficzne logo, i pole naśladujące aptekarską receptę. Wszystko to podane ze smakiem i co ciekawe wygląda jednocześnie kontrastowo i delikatnie.

Aż dziw bierze, że producent powściągnął chęć umieszczenia dziesiątków tekstów i niepotrzebnych grafik, ale dzięki temu osiągnięto wrażenie harmonii i ładu. Jeden z tych projektów, który powinien się wyróżniać na sklepowej półce i w tym samym momencie idealnie się w nią wtapiać. No po prostu taki ładny kosmetyczny smakołyk.

02_Y&О_nurture 03_Y&О_nurture 04_Y&О_balance 05_Y&О_balance 06_Y&О_energise 08_Y&О_energise 14_Y&О_range