Odtwórz swoje sny – fotografie JeeYoung Lee

Każdy, kto jako tako śledzi moje poczynania na tym blogu wie, że stosunkowo rzadko umieszczam na nim przykłady fotografii. Przykłady te, traktuje jako inspiracje, które mogą Wam się przydać w mniejszym lub większym stopniu.

A prawda jest taka, że bardzo ciężko jest się tak zainspirować fotografią, aby mogło się to przysłużyć w pracy grafika. Na szczęście są tacy fotografowie, których fotki od razu widzi się w reklamie lub nawet jako reklamę. Takie są właśnie zdjęcia JeeYoung Lee. Południowo-koreańskiej artystki, która postanowiła robić zdjęcia „niewidzialne”. „Niewidzialne” bo uwiecznia swoje sny i marzenia.

Używa do tego malutkiego studia o wymiarze 3×6 m, w którym buduje naprawdę oniryczne scenografie. Zdjęcia Lee są bardzo kolorowe i skontrastowane, śmiało można powiedzieć, że trochę kiczowate. Pewnie mówi to trochę o mnie, ale owa kiczowatość w ogóle mi nie przeszkadza. Bardzo miło się na te kadry patrzy i myślę, że nie trudno się nimi zainspirować tak kolorem, kształtem jak i formą.

jeeyoung_lee_2 jeeyoung_lee_3 jeeyoung_lee_4 jeeyoung_lee_5 jeeyoung_lee_6 jeeyoung_lee_1 jeeyoung_lee_7 jeeyoung_lee_8 jeeyoung_lee_9 jeeyoung_lee_10 jeeyoung_lee_11 jeeyoung_lee_12 jeeyoung_lee_13