Pantone`owe piwo według Txaber

Jakiś czas temu na Graficznym pisałem o Pantone`owym jedzeniu. Całą rzecz można było wziąć za smaczny żart i w gruncie rzeczy tym właśnie były owe zestawienia różnych potraw. Jednak nie trzeba było długo czekać, aż inny projektant wymyśli inny, niby podobny, a jednak wciąż błyskotliwy pomysł.

Tym pomysłem jest projekt puszki lub butelki od piwa w kolorze odpowiadającym konkretnemu rodzajowi tego trunku. Autorem tych (nie)zwykłych projektów jest hiszpański projektant Txaber. Połączenie odpowiednich proporcji między kolorami i minimalistycznej typografii dało w rezultacie ciekawy i przyciągający wzrok efekt. Kolejny przykład, że dobry pomysł broni się przede wszystkim prostotą aniżeli bajerami i efektami. Oczywiście, zupełnie inną sprawą jest, czy tego typu projekt by się w ogóle sprzedawał, no ale na pewno ładnie by wyglądał na sklepowej półce.

Poniżej sami zobaczcie jak się prezentuje piwo, o którym piszę. Jeśli jesteście ciekawi innych prac Txabera, odwiedźcie jego stronę internetową. Nie ma tam wielu prac, no ale może za jakiś czas warto się temu przyjrzeć.

Pale_lager_604-C_hip_770_big Lager_pilsner_770 Wheat_golden_770 Dark_porter_770 Stout_imperial_770 Pale_lager_604_hip_lata_770 Lager_pilsner_7701 Dark_porter_7701 Wheat_golden_7701 Stout_imperial_7701 Todas_7701