Papierowa sztuka Bovey Lee

Bovey Lee to amerykańska artystka chińskiego pochodzenia, która bardzo poważnie podeszła do tematu wycinanek z papieru. Sam termin „wycinanki” jest trochę niepoważny – poziom jaki reprezentuje Bovey i jakość jej prac wskazują na to, że jest to kawał trudnej i ciężkiej sztuki do wykonania.

Lee wykorzystując chiński ryżowy papier, tworzy niezwykle szczegółowe i zapierające w dech w piersi kompozycje. Wykorzystuje w nich motywy roślinne, pejzażowe czy architektoniczne. Swoje niewiele ważące dzieła umieszcza przed kawałkiem jedwabiu uzyskując stonowaną i bardzo miłą dla oka instalację.

Poniżej umieszczam kilka zdjęć prac tej niezwykłej artystki, na niektórych zdjęciach pokazane są zbliżenia owych „wycinanek”, dzięki którym można sobie uświadomić jak wielką cierpliwość i precyzję trzeba mieć, aby zabrać się za tworzenie czegoś takiego. Więcej prac Bovey możecie zobaczyć na jej stronie internetowej.

Bovey_Lee_1 Bovey_Lee_2 Bovey_Lee_3 Bovey_Lee_4 Bovey_Lee_5 Bovey_Lee_6 Bovey_Lee_7 Bovey_Lee_8 Bovey_Lee_9 Bovey_Lee_10 Bovey_Lee_11