Piankowy zawrót głowy

Gdy dwa posty temu krygowałem się z tym, że ostatnio na Graficznym pojawia się sporo projektów z branży spożywczej, nie sądziłem że w tak krótkim czasie będę się odwoływał do tych słów. No bo znowu jakoś tak wyszło, że projekt który najbardziej  mi zawrócił w głowie w ostatnich kilku dniach dotyczy niczego innego jak opakowania smakowitych pianek.

To znaczy czy one są naprawdę smaczne to nie wiem, ale na pewno patrząc się na projekt autorstwa Eve Warren można takie wrażenie odnieść. Przede wszystkim ujmuje estetyka… niby każdy dobry projekt graficzny tym się wyróżnia, ale w przypadku pianek The Marshmallowist można zdecydowanie mówić o dziele na wskroś estetycznym. Prosty, odrobinę minimalistyczny, z niezbyt skomplikowaną acz charakterystyczną typografią. Do tego Eve dobrała ładne kolory i projekt opakowań sprawia naprawdę soczyste wrażenie.

Nie zawsze się to udaje, ale myślę że autorce udało się uzyskać brand, który może być wystawiony na półce w hipermarkecie, ale także w sklepie z nieco bardziej offowym asortymentem. Idealny balans pomiędzy projektem wysmakowanym, a takim skierowanym do masowego odbiorcy.

Swoją drogą na pewno warto też zwrócić uwagę na prezentację tych niezwykłych pudełek – w takiej oprawie naprawdę sporo zyskują. Zresztą sami zobaczcie.

Print Selfridges MarshmallowPatterns Selfridges MarshmallowPatterns Selfridges MarshmallowPatterns Selfridges MarshmallowPatterns Selfridges MarshmallowPatterns Selfridges MarshmallowPatterns