Poukładane fotografie Emily Blincoe

Co może wyjść z połączenia nerwicy natręctw i fotografii? Emily Blincoe, fotografka z Texasu w Stanach Zjednoczonych pokazała, że efektem takiego miksu może być tylko świetna seria zdjęć.

Seria, w której artystka fotografuje zebrane według koloru przedmioty codziennego użytku, słodycze lub kwiaty. Efekt jest naprawdę warty zainteresowania.

Nie jest to pierwszy raz, gdy widzę podobne zdjęcia – jakiś czas temu w internecie można było zobaczyć serie fotografii (nazwiska autora, niestety, sobie nie przypomnę), w których autor układał przeróżne przedmioty w absolutny i pedantyczny porządek. Pamiętam, że od owych zdjęć bił chłód i wrażenie niezdrowej fascynacji porządkiem. Emily, podeszła chyba nieco inaczej do tematu. Owszem, ład i uporządkowanie grają tutaj pierwszą rolę, natomiast czuć w tym wszystkim pewien luz i kobiecą rękę, która z porządku i systematyzacji potrafi wyczarować ciepłą i domową atmosferę.

Rzecz jasna, poniższe zdjęcia to tylko wyrywek z całej twórczości Blincoe. Na co dzień chyba bardziej kręci ją reportaż, niż takie studyjne projekty, więc jeśli jesteś ciekaw co innego tworzy Emily, odwiedź jej oficjalną stronę internetową.

emily blincoe_1 emily blincoe_2 emily blincoe_3 emily blincoe_4 emily blincoe_5 emily blincoe_6 emily blincoe_7 emily blincoe_8 emily blincoe_9 emily blincoe_10 emily blincoe_11 emily blincoe_12 emily blincoe_13 emily blincoe_14 emily blincoe_15 emily blincoe_16 emily blincoe_17 emily blincoe_18 emily blincoe_19 emily blincoe_20 emily blincoe_21 emily blincoe_22 emily blincoe_23