Rockowe rebusy

Projekty, o których dzisiaj piszę stworzyło hiszpańskie studio Tata&Friends. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak rebusy dla opornych, a ich rozwiązaniem są popularne zespoły rockowe, którym ekipa z Tata&Friends oddaje hołd.

Nie są to jednak rebusy w dosłownym znaczeniu tego słowa. Każdy zestaw ikonek jest przejrzyście podpisany, tak że nawet jak w pierwszym momencie ktoś nie wie o co chodzi, szybko może sobie doczytać.

Pomysł, aby w ten sposób przedstawić zespół muzyczny czy film nie jest nowy, jednak trzeba tutaj docenić konsekwencje i technikę grafików odpowiedzialnych za te projekty. Projekty, które są wykonane bardzo przejrzyście, czysto i schludnie. Może trochę łopatologicznie, ale chyba nie rzecz w tym, aby się czepiać.

Warto również docenić ów pomysł w kategoriach marketingowych. Od czasu wypuszczenia tej serii ikon, strona studia Tata&Friends została wielokrotnie wspomniana na ogromnej ilości stron poświęconych grafice przysparzając im darmowej reklamy.

Poniżej mały wyrywek owych owych ikon, o których piszę.

Rockowe_rebusy_1 Rockowe_rebusy_2 Rockowe_rebusy_3 Rockowe_rebusy_4 Rockowe_rebusy_5 Rockowe_rebusy_6 Rockowe_rebusy_7 Rockowe_rebusy_8 Rockowe_rebusy_9 Rockowe_rebusy_10