Spare Change News – świetna, (nie)wiele warta broszura

Spare Change News to czasopismo / broszura, która zwraca uwagę świetnym projektem, a także nietuzinkową zawartością. Zacznę od tej ostatniej. SCN jest pismem, które dotyka tematu bezdomności oraz wszystkiego co jest z tym związane.

Pismo zostało założone przez grupę bezdomnych sprzedawców w 1992 roku i od tamtej pory jest regularnie wydawane. Artykuły są tworzone przez lokalną społeczność, a czasem nawet przez samych sprzedających. Pismo ma na celu pokazanie, że bezdomni i biedni są w stanie wpłynąć na społeczeństwo i dokonać w nim istotnej zmiany.

Zawartość, zawartością, ale muszę bez ogródek przyznać, że sam projekt podoba mi się chyba jeszcze bardziej niż wyżej wspomniana szlachetna misja. Aby gazeta była tańsza w wydaniu, zdecydowano się na dwukolorową tonację kolorystyczną. Barwiony papier nadaje całości wrażenia eko i dopełnia projekt. Projekt, który jest niezwykle starannie przygotowany, niecodzienny i na pewno przyciągający uwagę.

Zresztą jak zwykle, nie będę się specjalnie na ten temat rozpisywał. Sami zobaczcie jak to wygląda poniżej. Warto również poświęcić chwilę na odwiedzenie strony czasopisma na Behancie. Zobaczycie tam również powiązany projekt strony www, a także opracowania typografii.

Spare_Change_News Spare_Change_News_01 Spare_Change_News_02 Spare_Change_News_03 Spare_Change_News_04 Spare_Change_News_05 Spare_Change_News_06 Spare_Change_News_07 Spare_Change_News_08 Spare_Change_News_09 Spare_Change_News_10 Spare_Change_News_11