Szczegółowe ilustracje Mattiasa Adolfsona

Dzisiaj chciałbym Wam pokazać kilka niezwykle uroczych i bogatych w szczegóły ilustracji szwedzkiego rysownika Mattiasa Adolfsona. Mattias tworzy głównie ilustracje do książek dla dzieci, a ja gdy oglądam jego ilustracje, to trochę żałuję, że nie miałem żadnej jego pozycji gdy sam byłem nieco młodszy.

Żałuję dlatego, że gdy byłem małym szkrabem, to uwielbiałem oglądać kompleksowe ilustracje i malunki, które odkrywa się bardzo powoli, najlepiej wodząc palcem po stronie. Takie właśnie są prace Mattiasa – zawierające niezwykle dużo szczegółów, które można długo wyłapywać, a same kompozycje są wręcz przeładowane przeróżnymi drobnostkami. Jednym słowem, jak dla mnie, to taki malutki powrót do czasów dzieciństwa.

Jeśli Wy również lubicie tego typu twórczość, to zachęcam do odwiedzenia profilu Mattiasa na Behancie – tam możecie zapoznać się z całą jego twórczością.

mattias_3 mattias_4 mattias_5 mattias_6 mattias_7 mattias_8 mattias_9 mattias_10 mattias_11 mattias_12 mattias_13 mattias_14 mattias_1 mattias_2