Talia kart dla… grafików

Hundred Million to grupa, która projektuje i wytwarza oryginalne przedmioty codziennego użytku. Będę szczery – ich projekty i pomysły podobają mi się średnio, aczkolwiek jest jedna rzecz, na którą zwróciłem uwagę. Jest to talia kart, dla dosyć hermetycznej grupy odbiorców – grafików.

Pomysł z talią jest na razie w fazie realizacji, można go wesprzeć poprzez serwis Kickstarter. Nie będę starał się do tego projektu dorabiać jakiejś ideologii, co ważne, nie robi tego także Hundred Million. Taka talia może być zabawnym gadżetem dla hipsterów lub dowcipnym prezentem dla znajomego grafika.

cmyk_cards_1

Jak przyznają sami twórcy, gdy próbują wytłumaczyć koncepcję tych kart komuś spoza środowiska, to spotykają się jedynie z pokerową miną… W sumie nic dziwnego. Ja uważam, że można by trochę jeszcze popracować nad samym projektem graficznym. Wiem, że miał być prosty i oszczędny, ale jak dla mnie jest trochę za oczywisty. Ale prawda jest taka, że i tak się należą brawa za pomysł. Poniżej możecie zobaczyć jak talia prezentuję się na żywo, a pod filmikiem umieszczam kilka fotek kart.

cmyk_cards_2 cmyk_cards_3 cmyk_cards_5 cmyk_cards_6 cmyk_cards_4 cmyk_cards_8 cmyk_cards_7 cmyk_cards_9