Typografia według Roba Clarke`a

Na stronę Roba trafiłem zupełnym przypadkiem i przyznam się bez bicia – od razu zrobiła na mnie spore wrażenie. Rob Clarke jest londyńskim artystą, który ma w swoim portfolio imponującą liczbę typograficznych projektów.

To właśnie ta cała kolekcja projektów jest czołówką strony Roba. Trochę to przeżywam, ale jego strona naprawdę mi się podoba. Jest odpowiedzią na moje usilne poszukiwana stron niestandardowych, stron które umykają powszechnemu designowi i dają jasną odpowiedź, że w przypadku projektowania www można jeszcze wiele wymyślić i wcale nie trzeba się ograniczać do ustalonych i przyjętych szablonów stron internetowych. Można to osiągnąć w sumie niezbyt skomplikowanymi środkami, wystarczy tylko trochę namieszać.

Ale strona, stroną, a jak zwykle ważniejsze jest to, co na niej. Ta jest pełna małych, ale dopracowanych arcydziełek artysty. Możemy znaleźć wśród nich logotypy, projekty krojów pisma czy frontów opakowań. Rzecz jasna, wszystko kręci się wokół typografii. Typografii prostej, na pierwszy rzut oka mało efektownej. Mało w niej bajeranckich zawijasów czy niepotrzebnych zdobień. Mimo wszystko, każdy projekt ma swój własny charakter, jest osobnym światem, który świetnie opisuje wybrany produkt, markę czy osobę. Jednym słowem: duża ilość świetnych przykładów, które pokazują jak wiele można osiągnąć samą typografią.

Zawsze to robię, ale tym razem nalegam, abyście odwiedzili stronę tegoż projektanta. Oprócz samej strony, przejrzyjcie też portfolio Roba – naprawdę warto to zrobić. Poniżej drobny wyrywek prac tego utalentowanego artysty.

rio_pack_rob_clarke_2 rob_clarke_1

[symple_divider style=”solid” margin_top=”20px” margin_bottom=”20px”]rob_clarke_3

[symple_divider style=”solid” margin_top=”20px” margin_bottom=”20px”]rob_clarke_4 [symple_divider style=”solid” margin_top=”20px” margin_bottom=”20px”]rob_clarke_5

[symple_divider style=”solid” margin_top=”20px” margin_bottom=”20px”] rob_clarke_6 [symple_divider style=”solid” margin_top=”20px” margin_bottom=”20px”]rob_clarke_7 rob_clarke_8 [symple_divider style=”solid” margin_top=”20px” margin_bottom=”20px”]rob_clarke_9 rob_clarke_10 [symple_divider style=”solid” margin_top=”20px” margin_bottom=”20px”]rob_clarke_11 [symple_divider style=”solid” margin_top=”20px” margin_bottom=”20px”]rob_clarke_11[symple_divider style=”solid” margin_top=”20px” margin_bottom=”20px”] rob_clarke_12