Wielkanocna typografia

Projekt francuskiej firmy Zim and Zou idealnie nadaje się do pokazania w ten Wielkanocny czas. Jest to bardzo przyjemny plakat typograficzny stworzony dla BNP, który zawiera jedno słowo: Pâques (Wielkanoc).

Ale cóż jest takiego fajnego w tym plakacie, że o nim piszę? Otóż owa typografia jest efektem ciężkiej, manualnej pracy – została w całości stworzona z plasteliny. Jest bardzo kolorowa, radosna i w sumie bardzo świąteczna. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest wykonana w Photoshopie lub jakimś programie 3D. Prawda jest natomiast taka, że całość jest wykonana ręcznie, po czym sfotografowana.

Podobnie jest z innymi pracami studia Zim and Zou. Widać, że panowie pracujący w owej agencji preferują prace manualne i misternie wykonane nad cyfrową kreacje. Dlatego tym bardziej zachęcam do odwiedzenia ich profilu na Behance i przejrzeniu reszty fantastycznych prac. Ja z pewnością to uczynię i jeszcze nie raz wrócę do ich twórczości na łamach Graficznego.

Wielkanocna_typografia_1 Wielkanocna_typografia_2 Wielkanocna_typografia_3 Wielkanocna_typografia_4 Wielkanocna_typografia_5 Wielkanocna_typografia_6 Wielkanocna_typografia_7 Wielkanocna_typografia_8 Wielkanocna_typografia_9