Zakładamy własny kraj

Chyba każdy z nas czasem zastanawiał się nad możliwością stworzenia swojego nowego, własnego kraju. W takim państwie moglibyśmy (przynajmniej teoretycznie) robić co nam się podoba, zorganizować je na własną modłę i już na zawsze przestać się irytować na lokalnych polityków, którzy niemal codziennie nam psują dzień.

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby zrobić z tym nieco więcej niż tylko o tym pomarzyć Erwin E. Strauss napisał poradnik „How To Start Your Own Country”. Jest to książka, która zawiera najbardziej kluczowe informacje, potrzebne przy zakładaniu nowego państwa. Ale dlaczego o tym pisze? Otóż pewien tajski projektant Wang Zhi Hong,  postanowił zmierzyć się z tym wydawnictwem, przeprojektował je dodając do języka angielskiego tajski i w ten sposób powstała bardzo ekskluzywna wersja poradnika dla świeżych władców.

Abstrahując od tematyki, która niewątpliwie jest dla wielu bardzo ciekawa i interesująca, to samą oprawę graficzną niewątpliwie również warto zobaczyć. Owszem, jest bardzo minimalistyczna, skupiona na tekście i elegancka, ale tego typu tematyka chyba nie powinna być poruszana w inny sposób. Poniżej kilka zdjęć jak prezentuje się ów zestaw, a pod tym adresem możecie zobaczyć więcej prac Wang Zhi Honga.

howtostartyourowncountry_1 howtostartyourowncountry_2 howtostartyourowncountry_3 howtostartyourowncountry_4 howtostartyourowncountry_5 howtostartyourowncountry_6 howtostartyourowncountry_7 howtostartyourowncountry_8 howtostartyourowncountry_9 howtostartyourowncountry_10 howtostartyourowncountry_11 howtostartyourowncountry_12