Mockup / Identyfikacja / Branding

Mockup / Identyfikacja / Branding

Minęło już trochę czasu odkąd opublikowałem jakiś mockup dotyczący identyfikacji wizualnej, pomyślałem więc, że czas to nadrobić. Oprócz tego, że chciałem aby prezentacja była lekka, delikatna i bardziej przejrzysta niż te ostatnie, to zależało mi na jeszcze jednej drobnej rzeczy. Rzeczy, którą czasem poruszaliście w komentarzach, a także co do których dostałem kilka maili.

Otóż kilka osób zwróciło uwagę, że byłoby super gdybym mógł oddzielić przedmioty od tła mock-up`u, tak aby można było na przykład podłożyć jakąś teksturę. W sumie już od jakiegoś czasu wiedziałem, że coś takiego by się przydało, ale unikałem tematu bo nie ma co ukrywać, że było to dla mnie trudniejsze. No ale jakoś się w końcu za to zabrałem i przedstawiam Wam mockup, w którym wszystkie elementy są niezależne od tła.

Drugą fajną sprawą jaka udała się dzięki temu uzyskać to fakt, że można wyłączyć element identyfikacji, który Ci w jakiś sposób nie pasuje. Wystarczy odkliknąć warstwę z niepotrzebnym przedmiotem. Niestety, nie bardzo da się przesuwać tych elementów – perspektywa robi swoje i przy przemieszczaniu poszczególnych elementów wszystko się wykrzywia. Ale specjalnie dla tego zrobiłem trzeci rzut z góry – izometryczny. Na nim można robić już wszystko czego się zapragnie, wyłączać poszczególne warstwy, zmieniać kolor tła i przesuwać elementy. Taki mały przyczynek do coraz popularniejszych plików PSD, gdzie można sobie samemu skonfigurować jakąś scenę (Scene Creators – nie wiem jak to przetłumaczyć).

Poniżej prezentacja owego mock-up`u. Trochę przepraszam za groszkowy projekt – w czasie gdy zaczynałem go realizować wydawał się świetnym pomysłem. 😀

Branding_Mockup_2

Branding_Mockup_3

PL
Materiał do wykorzystania w celach prywatnych i komercyjnych. Możesz go dowolnie modyfikować i dostosowywać do swoich potrzeb. Nie możesz go dystrybuować poza tym serwisem, sprzedawać ani umieszczać na serwisach typu stock / micro-stock.
EN
You can use this material for private and commercial purpose. You may freely modify and customize it to your needs. You can not distribute it outside Graficzny.com.pl site, sell or place on sites like stock / micro-stock.
Opublikowane przez Andrzej Gdula