Cześć,
Nazywam się Andrzej Gdula, jestem grafikiem i zajmuję się tworzeniem mockupów oraz wizualizacji 3D.

Przez lata jako projektant graficzny zajmowałem się projektowaniem opakowań oraz wszelkich innych materiałów reklamowych. W założonej przeze mnie firmie graficznej obsługiwałem dziesiątki klientów z różnych branż. Udane projekty, które realizowałem sprawiały mi masę frajdy i satysfakcji z dobrze wykonanej pracy.

Jednak nawet w najbardziej prężnej firmie zdarzają się przestoje w pracy. Nie lubię nudy, dlatego te wolne chwilę chciałem przekuć w coś bardziej konstruktywnego. Jednym z takich działań było tworzenie Graficznego – bloga dla grafików, w którym mogłem się „wyżyć” w pisaniu, ponarzekać na klientów i dzielić się z innymi małymi graficznymi odkryciami.

Aby rozpropagować Graficznego, wymyśliłem sobie, że będę tworzyć mock-up`y. Materiały, które pomogą innym grafikom w tworzeniu swoich projektów a także, dzięki którym będą mogli je w udany sposób prezentować.

Dokładną historię jak to wszystko przebiegało, możesz przeczytać tutaj. Moje mock-upy spotkały się z uznaniem i aprobatą. Dlatego założyłem anglojęzyczną stronę poświęconą darmowym mockupom: mockups-design.com. Nawet się nie spostrzegłem gdy ze strony zaczęły korzystać tysiące grafików. A moje mockupy były widoczne nawet w największych branżowych prezentacjach.

MOCKUPS-DESIGN.COM W PIGUŁCE

ZEBRANE DANE Z CAŁEGO OKRESU DZIAŁALNOŚCI
3,8

MILIONA POBRAŃ


Aby to osiągnąć, serwer wysyła średnio terabajt danych dziennie.
800

PLIKÓW PSD


Podzielonych na ponad 200 różnych mockupów.
7000

ŚĆIĄGNIĘĆ NA DZIEŃ


To prawie 300 rozdanych mockupów na godzinę!
Sukces mockups-design.com dodał mi skrzydeł. Dlatego po niedługim czasie założyłem kolejną stronę, tym razem z płatnymi makietami opakowań: smartymockups.com.

Jeśli na początku sensowność takiego przedsięwzięcia wydawała się nieco wątpliwa (z jednej strony duża nisza, z drugiej – konkurencja), tak po kilku miesiącach wzrastająca liczba użytkowników i transakcji pokazała że Smarty mają tak sens jak i potencjał.

SMARTYMOCKUPS.COM W PIGUŁCE

ZEBRANE DANE Z CAŁEGO OKRESU DZIAŁALNOŚCI
10 000

TRANSAKCJI


Na które przypadło 6 reklamacji.
1 300

MOCKUPÓW


I liczba ta systematycznie rośnie.
9

GODZIN RENDERINGU…


…dziennie. Taka jest średnia, którą osiągam aby dodać kilkadziesiąt mockupów miesięcznie.

Wartym podkreślenia jest fakt, że obydwie powyższe strony (jak również Graficzny.com.pl) są przeze mnie zaprojektowane i zrealizowane.

Na tym etapie nie wykonuję już praktycznie żadnych zleceń dla klientów. Prawie cała moja uwaga jest poświęcona tym dwóm projektom, które codziennie dostarczają mi masę wrażeń i satysfakcji z pracy.

Dlatego kilka najbliższych lat chciałbym poświęcić na rozwój i rozszerzenie powyższych działalności z nadzieją, że od czasu do czasu przytrafi mi się jakiś ciekawy projekt, który dla mnie będzie ciekawą odskocznią, a dla klienta okazją do zdobycia fantastycznego projektu.