Kontakt


Aby się ze mną skontaktować użyj proszę formularza. Część pytań, które dostaję na Graficznego dość często się powtarza, dlatego przygotowałem małe FAQ dla zabieganych.

To zależy. Na ten moment zajmuję się głównie wykonywaniem mockupów. Aby przerwać ten proces, potrzebuję odpowiedniej motywacji w postaci ciekawego zlecenia, zlecenia na projekt opakowania lub dobrego wynagrodzenia. Prawdopodobnie potrzebowałbym wszystkich trzech powyższych czynników aby zająć się nowym projektem.

Na pewno nie podejmę się zaprojektowania ulotki, katalogu, logo, identyfikacji wizualnej czy wizytówki.

Jeśli potrzebujesz projektu na wczoraj to znaczy, że za późno się za niego zabrałeś. Nie szukaj teraz osoby, która za Ciebie zakrzywi czasoprzestrzeń. W każdym razie, tą osobą na pewno nie będę ja. 🙂

Z przyjemnością. Najchętniej wykonuję wizualizacje kosmetyków, ale chętnie podejmę się także innego zlecenia.

Nie mam cennika jako takiego. Każde zlecenie traktuję indywidualnie – jest to dość oklepane stwierdzenie, jednak bardzo prawdziwe. Mam za to widełki, które mniej-więcej pokazują mój przedział cen:

  • projekt opakowania – od 1800 zł netto
  • wizualizacja 3D – od 80 zł netto
  • wykonanie mockupu – mockupy na smartymockups.com często robię za darmo, wystarczy że podeślesz mi opakowanie, które chcesz „zmockupować”. Mock-up na indywidualne potrzeby to zupełnie inna sprawa. Od 500 zł netto w górę.

Pamiętaj, że przy indywidualnej wycenie, powyższe wartości mogą być niższe (mało, ale jednak prawdopodobne) lub wyższe.

Bo mogę sobie na to pozwolić. Wykonywanie na bieżąco mock-up’ów na moje strony zapewnia mi tak byt, jak i zadowolenie. Aby porzucić to niezwykle przyjemne zajęcie, musisz mnie dobrze przekonać.

Tak, ogólnie. Najpierw przygotowuję sceny 3D (modelowanie, oświetlenie, tekstury), potem to odpowiednio renderuje. Służy mi do tego kilka programów: Blender, Moi3D, Cinema4D, Vray, KeyShot. Gdy mam przygotowane rendery, składam je w Photoshopie – aby zobaczyć jak to jest zrobione, wystarczy, że któryś ściągniesz i poprzeglądasz sobie warstwy. 🙂

Niespecjalnie mnie to pociąga. Niestety, w polskim internecie tego typu praktyki funkcjonują jako tani artykuł sponsorowany jakiegoś produktu. Tani, bo recenzent ”w zapłacie” dostaje recenzowany produkt i już ten niewielki ekwiwalent zapłaty zobowiązuje go do napisania artykułu sponsorowanego, w którym musi wychwalać produkt pod niebiosa. Jest to zarówno nieszczere wobec czytelnika bloga jak i nie za bardzo w porządku wobec właściciela bloga.

Jeśli chcesz rozreklamować swój produkt na Graficznym, napisz artykuł sponsorowany, zaproponuj stawkę za jaką ma być umieszczony i jeśli dojdziemy do porozumienia, taki artykuł pojawi się na blogu jako wyróżniony wpis sponsorski.

Niestety, ja również jestem przepełniony pomysłami na mockup. Gorzej z czasem, bo realizuję, tylko niektóre z nich.

Oczywiście nieco inaczej podchodzę do mockupów na Smarty Mockups. Jeśli potrzebujesz mockupu opakowania, wyślij mi wszystkie potrzebne materiały do jego wykonania:

  • zdjęcia na wprost produkt
  • zdjęcie prosto z góry
  • wymiary
  • rysunek techniczny (jeśli posiadasz)

Jeśli uznam, że warto taki mockup wykonać, dam Ci o tym znać i po kilku tygodniach pojawi się na stronie smartymockups.com. Tam będziesz mógł go kupić za 6 dolarów.