Mockup / Identyfikacja / Branding

Minęło już trochę czasu odkąd opublikowałem jakiś mockup dotyczący identyfikacji wizualnej, pomyślałem więc, że czas to nadrobić. Oprócz tego, że chciałem aby prezentacja była lekka, delikatna i bardziej przejrzysta niż te ostatnie, to zależało mi na jeszcze jednej drobnej rzeczy. Rzeczy, którą czasem poruszaliście w komentarzach, a także co do których dostałem kilka maili.

Otóż kilka osób zwróciło uwagę, że byłoby super gdybym mógł oddzielić przedmioty od tła mock-up`u, tak aby można było na przykład podłożyć jakąś teksturę. W sumie już od jakiegoś czasu wiedziałem, że coś takiego by się przydało, ale unikałem tematu bo nie ma co ukrywać, że było to dla mnie trudniejsze. No ale jakoś się w końcu za to zabrałem i przedstawiam Wam mockup, w którym wszystkie elementy są niezależne od tła.

Drugą fajną sprawą jaka udała się dzięki temu uzyskać to fakt, że można wyłączyć element identyfikacji, który Ci w jakiś sposób nie pasuje. Wystarczy odkliknąć warstwę z niepotrzebnym przedmiotem. Niestety, nie bardzo da się przesuwać tych elementów – perspektywa robi swoje i przy przemieszczaniu poszczególnych elementów wszystko się wykrzywia. Ale specjalnie dla tego zrobiłem trzeci rzut z góry – izometryczny. Na nim można robić już wszystko czego się zapragnie, wyłączać poszczególne warstwy, zmieniać kolor tła i przesuwać elementy. Taki mały przyczynek do coraz popularniejszych plików PSD, gdzie można sobie samemu skonfigurować jakąś scenę (Scene Creators – nie wiem jak to przetłumaczyć).

Poniżej prezentacja owego mock-up`u. Trochę przepraszam za groszkowy projekt – w czasie gdy zaczynałem go realizować wydawał się świetnym pomysłem. 😀

Branding_Mockup_2

Branding_Mockup_3