Mockupy uratowane – LH.pl sponsorem Graficznego!

Nie tak dawno temu pisałem o problemach z linkami do mockupów z Graficznego. Okazało się, że spora ich liczba może obciążyć nawet tak dużą chmurę jaką jest Dropbox, w związku z tym przez kilka dnia nie można było ściągnąć materiałów, które umieściłem w tym właśnie miejscu.

Kilka miesięcy temu podobny problem dotknął materiałów umieszczonych na Google Drive. Niby duże serwisy, a jednak przy coraz większym zainteresowaniu tymi wizualizacjami, zaczęły nakładać limity na pliki.

Dodając do tego fakt, że wraz z rosnącą ilością mockupów potrzebowałem coraz więcej miejsca, a co za tym idzie nowych kont na chmurach, stwierdziłem, że konieczna jest migracja na jakiś stabilny serwer, gdzie będę miał porządek, a użytkownicy (czyli Wy) będą mogli sobie na spokojnie ściągać potrzebne materiały.

Już od jakiegoś czasu rodził mi się pomysł w głowie na to, czy nie zaproponować jakiejś firmie hostingowej reklamy na Graficznym w zamian za udostępnienie miejsca pod owe materiały. Gdy pojawiły się problemy z DropBoxem, wiedziałem, że nie czas już tylko rozmyślać, a trzeba przystąpić do działania. Pierwszą firmą ku której skierowałem swoje myśli było LH.pl – trochę już korzystałem z ich usług, więc pomyślałem, że będzie to dobre miejsce na rozpoczęcie poszukiwań.

Jakież było moje zdziwienie, gdy już po jednym mailu firma wykazała zainteresowanie taką propozycją… raptem po kilku wszystko było domówione i wesoło zacząłem wgrywać na ich serwer mockupy. Oczywiście obiecałem umieszczenie reklamy i przychylny artykuł, z czego właśnie się wywiązuję. Ale koniecznie muszę dodać że robię to z prawdziwą przyjemnością. Niedowiarkom, którzy myślą, że tylko się podlizuję przypominam, że to właśnie ja zaproponowałem LH.pl ten układ, a nie odwrotnie.

Dlaczego tak właściwie to do nich napisałem w pierwszej kolejności? Powodów jest kilka (uwaga, będę przymilny, choć cały czas szczery):

  • korzystam z ich usług od pięciu lat i przez ten czas praktycznie nie miałem żadnych problemów technicznych. Owszem, jakieś dwa czy trzy lata temu, był problem z atakiem DDOS na serwery firmy, ale jasny komunikat o problemie i szybkie uporanie się z nim, utwierdziło mnie w przekonaniu, że moje pliki są u nich bezpieczne.
  • prosty, nie przeładowany panel sterowania wykupionymi usługami jest dla mnie sporym plusem. Serio. Zanim wykupiłem hosting w LH.pl korzystałem z kilku większych dostawców serwerów i domen – ilość opcji w panelach sterowania przyprawiała o ból głowy. Masa technicznego bełkotu, który nie-informatykowi  może się bardzo źle śnić po nocach. Jasny i czytelny interfejs zarządzania domenami i miejscem na pliki www jest na wagę złota.
  • szybka i komunikatywna obsługa klienta. Kilka razy miałem jakiś problem z hostingiem, lecz za każdym razem trwał on do momentu wykonania telefonu. Żeby jakoś specjalnie nie przedłużać przypominam i zwracam uwagę, na to jak szybko została załatwiona tak nietypowa sprawa jak udostępnienie przestrzeni dyskowej dla naszych materiałów.

Podsumowując. Jeśli będziecie szukać jakiegoś miejsca, gdzie możecie postawić swoją stronę, na pewno zwróćcie uwagę na lh.pl. Nie będę twierdzić, że koniecznie tam trzeba wykupić tę usługę , ale jeśli korzystacie z materiałów udostępnionych na Graficznym, to myślę, że warto właśnie u nich rozpocząć poszukiwania.

niezadowolony_aw_728x90

Podziękowania dla Was

Byłbym wyjątkowo niewdzięczny, gdybym nie wspomniał o Waszej aktywności w sprawie miejsca dla mockupów. Jak sami możecie zauważyć, w komentarzach wiele się nie wydarzyło, ale dostałem kilka różnych propozycji pomocy tak na Facebook`a jak i na skrzynkę mailową. Fajnie jest poczuć, że mockup`y, które wykonuje na Graficznym mają na tyle duży sens – że wielu spośród Was zaoferowało się pomóc z ich ulokowaniem na własnych serwerach.

Całe szczęście, że znalazła się firma gotowa wziąć na siebie ten ciężar, bo gdyby nie to, to przyciężkawe mockupy już by się ładowały w ostatnie wolne megabajty Waszych serwerów ;).

Kilka technicznych zmian

Migracja wszystkich plików skłoniła mnie do zrobienia kilku małych modyfikacji. Pierwsza i najważniejsza rzecz, którą powinienem zrobić od dawna, to włączenie linków z mock-up`ami do jakichś statystyk, tak bym wiedział, co tak właściwie spodobało Wam się najbardziej. Poprawiłem również samą ikonkę ściągania oraz kilka drobnych usterek w  plikach. Piszę to, abyście mieli świadomośc że od strony technicznej kilka rzeczy się pozmieniało i jak zwykle w takich sytuacjach coś może nie działać jak powinno. Gdyby tak było, koniecznie dajcie o tym znać.

Tymczasem miłego ściągania / nowe mockupy są już w planach. 🙂