Ramlösa Kvarn – mąka nieco inaczej

Czy projekt na opakowanie mąki może być ciekawy? Patrząc na nasze sklepowe półki można by stwierdzić, że pewnie nie. Co prawda gdzieniegdzie, od święta można się napatoczyć na jakiś bardziej „wystrzałowy” projekt, ale umówmy się – zazwyczaj są to dzieła dość zachowawcze, oscylujące wokół jednego z góry ustalonego kierunku.

Tego wszystkiego co napisałem powyżej nie da się napisać o nowych opakowaniach Ramlösa Kvarn. Zostały stworzone w Szwedzkim biurze projektowym Amore.  Projekty dotyczą opakowania mąki, i zdaje się że projektanci doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że nie mogą przy tej kreacji odjechać tak zupełnie. Wszak wzięli się za produkt niby zwyczajny, a jednak dość specyficzny.

Opakowanie tego typu zazwyczaj pełni rolę stricte praktyczną – jako pojemnik, zbija się też na nim koszty stąd pewne ograniczenia w druku. Zdawałoby się, że są to dosyć mocne ograniczenia, a jednak w tym przypadku mam wrażenie, że udało się owe słabości przekuć w coś wartościowego i bardzo pozytywnego. Bo i owszem, opakowanie na pewno nie jest wybuchowe, nie dałoby się też o nim powiedzieć, że to jakiś wybitnie minimalistyczny design, a jednak całość zwraca uwagę dość mocną formą, lecz wciąż estetycznym wykonaniem. Warto też pochwalić za to, że pomimo użycia wielu krojów pisma, całość się ze sobą nie kłóci a wręcz dopełnia.

Jeden z tych projektów, który może stanowić solidną inspirację, a ja jestem ciekaw czy kiedyś uda nam się spotkać tego typu produkt w markecie lub przynajmniej w sklepiku osiedlowym.

sweken_case_1920x1280 sweken_case_1920x1280 sweken_case_1920x1280 sweken_case_1920x1280 sweken_case_1920x1280 sweken_case_1920x1280