Star Maker – ekskluzywne wydanie książki

Star Maker to klasyczna już powieść science fiction napisana przez Williama Olafa Stapledona. Została napisana w 1937 roku, więc dzisiaj już jest praktycznie zapomniana. Postanowił to zmienić Daniel Siim – duński projektant, który postanowił odświeżyć tą pozycję i nadać jej formę, która będzie odpowiadał dzisiejszym czasom.

Muszę przyznać, że efekt jest niesamowity. Daniel nie tyle odświeżył projekt samej książki, co wymyślił na nowo jej formę i prezentację. Pokazał jak można atrakcyjnie i ze smakiem wydać opowieść, którą będzie nęciła czytelników nie tyle zawartością co formą. Jak sam przyznaje, w świecie, którym e-booki zyskują coraz większą i większa popularność, wydania „analogowe” powinny kusić czytelnika czymś więcej niż tylko poprawnym składem.

Nie ukrywam, że sam jako fan literatury science fiction nie pogardziłbym takim wydawnictwem. Powiem więcej: gdybym takowe miał, siłą rzeczy musiałbym je w jakiś specjalny sposób wyeksponować, aby każdy gość, którego bym witał w swoim domu mógł zobaczyć ów niezwykły przykład pięknej i szlachetnej roboty projektanta graficznego. Zresztą zobaczcie sami!

Star_Maker_1 Star_Maker_2 Star_Maker_3 Star_Maker_4 Star_Maker_5 Star_Maker_6 Star_Maker_7 Star_Maker_8 Star_Maker_9 Star_Maker_10 Star_Maker_11