SUCRÉ – projekt ze smakiem

Jakkolwiek dziwnie by to zabrzmiało, to dzisiejszy wpis trochę dedykuję sobie. Dotyczy on projektów opakowań SUCRÉ, których myślą przewodnią jest ekskluzywny wygląd z odpowiednio dobranym minimalizmem oraz czystością.

Dlaczego sobie go dedykuję? Ano, nie ma co ukrywać, że w swojej „karierze” grafika, nie raz i nie dwa podchodziłem do tego typu projektowania i ze smutkiem muszę stwierdzić, że tak doskonałego efektu nie udało mi się jeszcze osiągnąć. Ale może po kolei. Projekt dotyczy opakowania ciasteczek – ich autorem jest Litwiński projektant graficzny Edvardas Kavarskas. Minimalistyczna koncepcja opakowania odnosi się do konstruktywizmu i aktualnych trendów  w modzie. Faktycznie, mimo użycia bardzo małej liczny elementów, udało się uzyskać projekt absolutnie kompletny, zamknięty, a jednocześnie super lekki i smakowity.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na prezentację projektu, która swoim poziomem nie odstaje od opakowań – przyciąga wzrok, a jednocześnie jest niesamowicie przejrzysta. Jestem pewny tego, że gdy w przyszłości będę chciał ugryźć jakiś lekki i harmonijny projekt to poszukiwanie inspiracji zacznę przeglądnięcia poniższych fotek.

sucre_1 sucre_2 sucre_3 sucre_4 sucre_5 sucre_6 sucre_7 sucre_8 sucre_9