Tung – modernistyczne studio z Toronto

Przeszukując ostatnimi czasy sieć w poszukiwaniu inspiracji natrafiłem na stronę studia projektowego z Toronto: Tung. Ich strona internetowa, podobnie jak projekty, jest bardzo prosta i minimalistyczna. To właśnie owa prostota i maksymalne dążenie do czytelności zwróciły moją uwagę.

Założycielami studia są Emily Tu i Edmond Ng. Oboje są doświadczonymi projektantami, ale dzisiaj chciałbym pokazać ich wspólne projekty, które są opublikowane pod marką Tung. Jak sami piszą, są zwolennikami projektowania inteligentnego i uczciwego. Do każdego projektu starają się podejść indywidualnie; podczas przygotowania do pracy starają się nawiązać bliską relację z klientem, aby końcowy efekt był jednocześnie skromny jak i piękny.

Ich prace były wielokrotnie nagradzane, więc można z powodzeniem napisać, że ich podejście do projektowania jest jak najbardziej skuteczne. Na pierwszy rzut oka są to projekty po prostu modernistyczne, podobnych można znaleźć wiele w sieci. Niemniej jednak, czuć w nich podejście autorskie, indywidualne. Jak zawsze w tego typu projektowaniu, można czasem odnieść wrażenie, że są to projekty banalne. Ale nie trzeba dużego skupienia, aby zorientować się, że to co w pierwszej chwili wzięliśmy za banał jest tak naprawdę dogłębnym i drobiazgowym procesem eliminacji niepotrzebnych elementów.

Poniżej chciałbym pokazać tych kilka z nich, które uważam za najbardziej udane. Jeśli chcecie zobaczyć więcej prac Tung, odwiedźcie ich stronę internetową. Gdy już ją odwiedzicie, możecie także obejrzeć indywidualne prace Emily i Edmonda, do czego gorąco zachęcam.

Seria wydawnicza Mjölk

01_mjolkbook_vol3 05_mjolkbook_vol3 02_mjolkbook_vol3 03_mjolkbook_vol3


Identyfikacja wizualna Radio

radioidentity_businesscard_front radioidentity_van_side radioidentity_website


Mapa Toronto

01_tungpromo_aerial 02_tungpromo_spot 03_tungpromo_allmaps 05_tungpromo_stacks 06_tungpromo_envelope


Strona internetowa The Afiara Quartet

01_afiarawebsite_home 02_afiarawebsite_interior 04_afiarawebsite_temp


Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Tung: madebytung.com