Twój pomysł na mock-up!

Z zamiarem dodania dzisiejszego wpisu nosiłem się już dłuższy czas. Ale jakoś nigdy nie było ku temu okazji, więc na siłę to odwlekałem. Ale okazja owa powoli się wyłania, a jest nią głównie brak pomysłów na kolejne mock-up`y. Te które sam najczęściej potrzebuję już wykonałem i udostępniłem. Wiele z nich już poprawiłem i jak tak sobie myślę co by to można jeszcze zrobić, to mam małą pustkę w głowie.

Ale przecież nie tylko dla siebie robię te wizualizacje, głównymi odbiorcami tych projektów tak naprawdę jesteście Wy. Pomyślałem sobie, że może warto się właśnie Was spytać czy jest coś czego byście potrzebowali. Oczywiście, nie ukrywam, że sporo próśb o konkretne mock`upy dostałem już w komentarzach lub mailach, ale przyznam się: o wielu z nich zapomniałem. Zginęły gdzieś w odmętach mojej skrzynki, lub w sporej ilości wpisów. Niektóre też zostały spełnione, więc nie to, żebym był jakimś okropnym potworem, który zupełnie zlewa swoich czytelników.

Dlatego dzisiaj proponuję, aby wszelkie prośby o nowe materiały, wizualizacje i mockupy pojawiały się w komentarzach tego wpisu. Czyli aby powstała swoista lista najbardziej potrzebnych i wyczekiwanych przez Was projektów. Wszem i wobec ogłaszam, że wszelkie inne będę ignorował, nie ze złośliwości a z pragmatyzmu.

Kilka założeń:

  • przede wszystkim jeśli uważasz, że któryś mock`up, który jest udostępniony nie do końca się nadaje do użytku i chciałbyś abym zrobił do niego drugie podejście to śmiało o tym napisz. Wartościowa byłaby dla mnie informacja co było złe w starym, co można by ulepszyć itd itp.
  • jeśli na liście pojawi się jakaś prośba, która jest zbieżna z Twoim pomysłem również o tym napisz. Dzięki temu będę wiedział co jest najbardziej potrzebne i w ten sposób zbuduję sobie ranking potrzebnych materiałów.
  • jeśli chciałbyś jakiś konkretny materiał, to w miarę możliwości napisz co konkretnie miałoby to być. Jaki format, może jakiś odnośnik do innego mockupu, itd itp. Im więcej będę wiedział, tym lepiej.
  • nie pracuję na czas. Wiem, że to trochę irytujące, ale nie obiecuję, że zrobię każdy mockup, który się pojawi na liście. Niektóre może zrobię po dwóch tygodniach, miesiącach albo latach. 🙂

Czego nie zrobię:

  • mockup`u opakowania (z różnych przyczyn – za jakiś czas temat rozwinę).
  • materiału, który jest w moim przekonaniu rzadko używany. Z mojego punktu widzenia, wartościowy mockup, to taki który może się przydać sporej ilości ludzi. Jeśli byłaby to sprawa tylko dla Ciebie lub kilku ludzi na świecie to wielkiego sensu to nie ma.
  • skomplikowanego materiału. Rozumiem, że darmowy mock-up samochodu by się każdemu przydał, ale póki co nie planuję na to poświęcić dwóch tygodni pracy. 🙂

Jeśli nie zniechęciły Was moje warunki, to śmiało wrzucajcie swoje propozycje. Za każdą z góry dziękuję.