Ukraińska reklama prasowa

Przeglądając przeróżne fora i blogi internetowe dotyczące reklamy, nie raz i nie dwa natykałem się na przykłady najlepszych reklam prasowych.

Fajna sprawa z takimi zestawieniami – można zobaczyć co aktualnie gra w duszach projektantów, zainspirować się nieco lub po prostu popatrzeć sobie i miło spędzić czas. Niestety autorzy takich zestawień ograniczają się jedynie do reklamy zachodniej.

Być może niektórych to dziwi, ale za naszą wschodnią granicą również istnieje całkiem pokaźny rynek reklamy i marketingu. Dlatego dzisiaj, chciałbym przedstawić Wam drobny wyrywek prasówki prosto z Ukrainy.

Być może część tych reklam na pierwszy rzut oka, nie jest tak dopracowana i dowcipna jak te zachodnie. Ale musimy pamiętać, że pomysły te są kierowane do konsumentów o odrobinę innej obyczajowości i kulturze. Jeśli sobie to uświadomimy, to reklamy te nabierają zupełnie innej, nowej wartości.

Zresztą trochę niepotrzebnie staram się je bronić. Sami na nie popatrzcie i oceńcie jak Wam się podobają. Od siebie tylko dodam, że prasówki dotyczące Bank Forum studia Ogilvy & Mather to marketingowy majstersztyk, który trafia do mojej listy najfajniejszych reklam w ogóle.

Przed reklamami podaję również agencję lub twórców, którzy byli za nie odpowiedzialny. Miłego oglądania.


PROVID

alkaseltzerCat alkapee mafiaFish

 Saatchi & Saatchi Ukraine

tvereza1 tvereza2 tvereza3

Leo Burnett

childreneva adc_mother05 adc_mother03 adc_mother01

Kinograf

nowopen_1600px_stellaartois nowopen_1600px_paulaner

Ogilvy & Mather

hysteria forum-punk-hi-cmyk forum-chaos-hi-cmyk mystery

Kaffeine

dna Print apartments-i

Twiga

01_dali_vs_ogilvy 04_pollock_vs_ogilvy 03_klimt_vs_bbdo

fedoriv.com

snowman_3 skiing mittens

Geometry Global

sausage_aotw pepper_aotw_0