13 bezpłatnych i minimalistycznych skórek do WordPress’a

W internecie bardzo łatwo jest znaleźć zestawienia skórek do WordPressa o podobnym tytule do tego powyżej.

Niestety zazwyczaj owa minimalistyczność ogranicza się jedynie do kilku themów a reszta to już „normalne” templatki. W zestawieniu poniżej przedstawiam Wam 13 naprawdę minimalistycznych projektów, które możecie wykorzystać na swojej stronie.

Czym jest dla mnie minimalizm w projekcie strony internetowej? Przede wszystkim musi się charakteryzować sporą lekkością, być nieprzeładowany treścią i grafiką. Strona taka powinna wyglądać przejrzyście i estetycznie. Moim zdaniem, to właśnie takie strony przyciągają internautów i ułatwiają udostępnianie wybranych przez nas treści.

Minimalistyczne skórki do WordPressa mają jeszcze jedną ważną zaletę. Mogą być w bardzo łatwy sposób modyfikowane. Nie trzeba w nich wycinać kilometrów kodu aby wstawić coś, co zaprojektowaliśmy. Jednym słowem możemy potraktować takie templatki jako szkielet pod własny projekt strony internetowej.

W dzisiejszym wpisie pokazuje Wam tylko bezpłatne themy, aczkolwiek wcale nie uważam, że powinniśmy się ograniczać jedynie do nich. Darmowe projekty mają wiele wad, którym poświecę inny i osobny wpis na blogu. Niemniej powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego że skórki bez ceny mają swoje ograniczanie a czasem nawet błędy.


ARCHITECT

Bardzo fajny, nieco modernistyczny theme. Będzie świetnie służył jako przegląd portfolio. Pewnie nie „podejdzie” każdemu, ale dzięki temu, że jest trochę niestandardowy wyraźnie wyróżnia się spośród innych skórek.

architect

{ŚCIĄGNIJ} {DEMO}


DW MINION

Bardzo prosta i przyjemna skórka. Właśnie na niej oparty jest blog Graficzny.com.pl. Wydaję mi się że świetnie się nadaje do prowadzenia przejrzystego bloga. Z doświadczenia wiem, że jest odrobinę skomplikowany przy modyfikacjach w kodzie. Z zewnątrz tego nie widać, ale kod jest niewspółmiernie skomplikowany w stosunku do wyglądu.

dw_minion

{ŚCIĄGNIJ} {DEMO}


FEATURE

Jeśli masz chęć i moc do stworzenia swojego portfolio, zdecydowanie powinieneś rozważyć użycie tego projektu. Prosty, nie przytłaczający treści z pewnością będzie się nadawał do eleganckich prezentacji.

feature

{ŚCIĄGNIJ} {DEMO}


IMBALANCE 2

Podobnie jak poprzednio – świetnie się nadający theme do prowadzenia portfolio wszelakiego rodzaju. Nastawiony na prezentacje prac na pewno wyróżni Twój przegląd prac.imbalance2

{ŚCIĄGNIJ} {DEMO}


MONO

Ładna i świetnie się nadająca skórka na stronę firmową lub jakieś małe przedsięwzięcie. Przykładowy blog przedstawiony jest jako projekt kobiecy, ale myślę że ten układ by sobie również dobrze poradził przy innej tematyce.

mono

{ŚCIĄGNIJ} {DEMO}


Origami

Nie wiem czy nie przesadziłem z tym themem – wygląda tak, jakby go nie było. Bardzo dobrze się nada w roli osobistego bloga, lub jako galeria pojedynczych zdjęć.

origami

{ŚCIĄGNIJ} {DEMO}


ORIGIN

Uniwersalna templatka, która może zadziałać na wielu różnych polach. Podoba mi się jej czarno-biały layout – dzięki temu zawartość jest znacznie lepiej wyeksponowana. Autorzy także zachwalają ją jako wybitnie responsywną, ale to już trzeba by sprawdzić samemu.

origin

{ŚCIĄGNIJ} {DEMO}


POST

I znów strona idealnie się nadająca na portfolio grafiki lub zdjęć. Myślę że jej układ jest bardzo zadbany – główny prym wiedzie zawartość. Przy takim layoucie nie powinno sprawiać wielu problemów zmodyfikowanie skórki pod swoje własne potrzeby.

post

{ŚCIĄGNIJ} {DEMO}


SNAPS

Rzadko spotykana skórka w światowych zestawieniach WordPressowych themów. A szkoda. Jej prost i przejrzysta forma znacznie ułatwia przeglądanie fotografii na niej umieszczonych jak również innych treści. Trochę pracowałem z tym themem, i mogę powiedzieć że jej kod html/css/php jest bardzo przejrzysty i prosty do modyfikacji.

snaps

{ŚCIĄGNIJ} {DEMO}


TETRIS

Layout Tetrisa jest zbudowany według, tak modnego ostatnio, flat designu. Mam niejasne przeczucie, że theme ten ma trochę bugów, ale bazuje tylko na swojej intuicji, więc nie przejmowałbym się tym będąc na Twoim miejscu. 🙂

tetris

{ŚCIĄGNIJ} {DEMO}


TIME

Kolejny theme, który jest jednym z najbardziej minimalistycznych pośród innych. Bardzo dobrze się będzie nadawał do prowadzenia bloga lub galerii pojedynczych grafik lub zdjęć.

time

{ŚCIĄGNIJ} {DEMO}


UNIQUE

Templatka, która wyśmienicie się nadaje do ekspozycji firmowych produktów lub usług. Rzecz jasna przy odrobinie fantazji nada się również do tworzenia bloga lub portfolio.

unique

{ŚCIĄGNIJ} {DEMO}


YAMINTH

Bardzo ładna skórka, która powinna się nadawać do celów wszelakich. Od bloga po portfolio przez magazyn. Jeśli chcemy umieścić na swojej stronie sporo reklam, tym bardziej warto się zastanowić nad tym themem.

yaminth

{ŚCIĄGNIJ} {DEMO}