Bliss Health – opakowania i identyfikacja

Bliss Health to nowa marka naturalnych i zdrowych soków. Według producenta mają charakter oczyszczający organizm z toksyn, do ich produkcji stosowane są tylko naturalne składniki. Co ciekawe, każdy z soków jest tworzony na indywidualne zamówienie klienta.

Ale dość o sokach i ich składnikach. Piszę o nich, bo spodobał mi się ich projekt oraz identyfikacja, której znakiem rozpoznawczym jest sześć dużych kropek / kółek. Kółek, które na poszczególnych materiałach mogą pojawiać się w różnych konfiguracjach i kolorystyce. Zabieg niby prosty i mało odkrywczy, to jednak myślę, że tutaj zdaje swój egzamin. Projekt opakowań jest moim zdaniem równie udany, choć trochę boli mnie samo logo – mam wrażenie, że jest machnięte ot tak sobie. Ale sam minimalistyczny choć wypełniony projekt w sumie mi odpowiada i myślę, że warto na niego rzucić okiem.

Za oprawę graficzną odpowiedzialne jest meksykańskie studio Anagrama. Można by rzec: gwiazda ostatnich miesięcy. Gdzie nie spojrzę na strony z inspiracjami, tam na pewno znajdzie się co najmniej kilka projektów tego studio. Nie wiem czy wszystkie są wybitnie udane, ale na pewno nie można odmówić im kreatywności. Poniżej kilka zdjęć projektu Bliss Health.

Bliss_Health_4 Bliss_Health_5 Bliss_Health_6 Bliss_Health_7 Bliss_Health_1 Bliss_Health_2 Bliss_Health_3