Identyfikacja i opakowania Hidraulik

Jakkolwiek nazwa Hidraulik może nam się swojsko kojarzyć z cenionym i poważanym zawodem, to tak naprawdę dzisiaj chodzi o identyfikację i projekty opakowań firmy, która zajmuje się projektowaniem i produkcją… dywanów.

Sama firma mnie nie do końca przekonuje – wzory dywanów, które prezentuje są dosyć normalne – czym się odróżniają to ideologią czegoś absolutnie niezwykłego i designerskiego, niedostępnego dla każdego… OK, nie znam się, aczkolwiek wzory dywanów, które są prezentowane bardzo mi przypominają domyślnie instalowane pattern`y w Adobe Illustrator. No ale ja się nie znam, więc w sumie nie wypada komentować. Natomiast zupełnie inaczej jest z samą identyfikacją firmy i projektami ich opakowań.

Za te kreacje odpowiedzialne jest hiszpańskie studio projektowe Huaman, które nie ma co ukrywać, odwaliło kawał dobrej roboty przy kreacji marki Hidraulik. Projekty są niezwykle czyste i minimalistyczne, troszkę odwołują się do zimnego skandynawskiego projektowania, niemniej całość prezentuje się na wyraz schludnie i przyjemnie. Być może mogłyby trochę mniej nawiązywać do Ikei, ale koniec końców czy to aż taki wielki zarzut? Oceńcie sami:)

hidraulik Hidraulik_Alfombra_08 Hidraulik_Alfombra_10 Hidraulik_Alfombra_11 hidraulik_pack Hidraulik_Packs_03 Hidraulik_Packs_04 hidraulik_tarjetas