Identyfikacja restauracji Nota Bene

Jak to zwykle bywa, na projekt identyfikacji wizualnej dla restauracji Nota Bene natrafiłem zupełnym przypadkiem. Niemniej, gdy tylko ją zobaczyłem wiedziałem, że będę chciał o niej napisać kilka słów na Graficznym.

Za projekt odpowiedzialne jest kanadyjskie studio graficzne Blok Design. Sama restauracja jest miejscem, które stworzył jeden z lepszych kanadyjskich kucharzy, który chciał poprzez nią opowiedzieć czym według niego jest dobre jedzenie, naturalne smaki i ich ciekawe kombinacje. Gdy tworzy się lokal tego typu, z przypisaną doń ideą, to zdecydowanie potrzebna jest do tego odpowiednia narracja graficzna.

Jak ta wygląda możecie, rzecz jasna, sami zobaczyć poniżej. Od siebie dodam, że jest to jeden z tych projektów, który zazdroszczę twórcom. Bo niby nic w nim nie ma, a jednak raptem kilkoma elementami udało się stworzyć zgrabną i przyciągającą kompozycję. Działa tu tylko kolor, prosta typografia i nietuzinkowe ilustracje. Że mało? Może i tak, ale całość zdecydowanie wyraża jakiś przekaz i klarownie informuje czego rzecz dotyczy. Ot i smacznego.

Nota_Bene_2 Nota_bene_3 Nota_Bene_4 Nota_Bene_5 Nota_Bene_6 Nota_Bene_7 Nota_Bene_8