Jens Marklund – przegląd prac

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce aby się tym chwalić, ale coraz częściej Graficzny staje się obiektem zainteresowania zagranicznych gości. Czasem pojawiają się prośby o mockupy, czasem delikatne napomnienia, czasem ktoś chciałby zaprezentować swoją twórczość.

I tak właśnie ostatnio zrobił Jens Marklund – szwedzki projektant studiujący w School of Visual Arts w Nowym Jorku.

Prace Jensa niezwykle mi się spodobały, więc pomyślałem sobie, że jak najbardziej warto kilka z nich pokazać na łamach Graficznego. Projekty Jensa to twórczość ewidentnie studencka, ale jak najbardziej w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Nie ma tu komercyjnej zajawki, marketingowego bełkotu – ewidentnie widać poszukiwania formy, chęć przełamywania schematów oraz sporo świeżego spojrzenia na to czym tak właściwie jest projektowanie samo w sobie.

Pierwsze trzy prace wybrał sam Jens, dotyczą opakowania piłek golfowych, płyty gramofonowej oraz rebrandingu imprezy TypeCon. Już tylko dzięki tym projektom widać niebanalne spojrzenie autora na to czym jest oraz czym może być design. Interaktywna koncepcja opakowania płyty gramofonowej spodobała mi się chyba najbardziej, ale nie znaczy to, że pozostałe projekty są mniej ciekawe. Nie ukrywam zresztą, że pozostała twórczość Jensa wydaje mi się co najmniej równie dobra i warta zainteresowania. Zresztą zobaczcie sami, a jeśli jesteście ciekawi innych projektów zapraszam na stronę autora.

02 01


4


5 6


7


8 9 10