Kilka opakowań mleka

Ostatnio musiałem poszukać inspiracji, przy projektowaniu opakowania dla branży nabiałowej. Pomyślałem sobie że zgromadzę kilka fajnych opakowań mleka aby móc się kreatywnie zainspirować. Właśnie tak powstała ta mała i ładna kolekcja opakowań.

Projekty opakowań dla mleka są dosyć powszechne i trzeba też sobie jasno powiedzieć że zazwyczaj nie są za ładne. Tym trudniejszym zadaniem okazało się znalezienie kilku takich, co do których można by powiedzieć: „WOW”. Jednak dla chcącego nic trudnego, udało mi się znaleźć kilka takich opakowań i przedstawiam je poniżej.

Fascynujące jest, że projektantom poniższych opakowań udało się stworzyć tyle wariacji na temat pozornie nijaki. Wszak co można pokazać czy powiedzieć o białej i nudnej cieczy? Niektórzy wybrali drogę spokoju i ascetyzmu, niektórzy trochę poszaleli.  Niemniej efekty ich pracy zdecydowanie warto zobaczyć.

inspiracje_mleko_1 inspiracje_mleko_8 inspiracje_mleko_9 inspiracje_mleko_7 inspiracje_mleko_6 inspiracje_mleko_4 inspiracje_mleko_5 inspiracje_mleko_3 inspiracje_mleko_2