Konkurs na gadżety dla „Muzeum na kółkach”
Przed momentem dostałem informację o konkursie, który organizuje Muzeum Historii Żydów Polskich. Chodzi o zaprojektowanie trzech gadżetów promujących niezwykłą i wartościową inicjatywę „Muzeum na kółkach”. Zainteresowani? Poniżej informacja prasowa na ten temat.
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ogłasza konkurs na zaprojektowanie linii trzech gadżetów promujących „Muzeum na kółkach”.
Celem konkursu jest zaprojektowanie linii przedmiotów promujących „Muzeum na kółkach”, spełniających wysokie standardy estetyczne i funkcjonalne. Proponowane przedmioty powinny zachowywać ścisły związek z wartościami marki oraz przekazywać główne cechy ogólnej koncepcji projektu „Muzeum na kółkach”. W miarę posiadanych możliwości Muzeum przewiduje wdrożenie do produkcji wybranej linii gadżetów.
Regulamin konkursu wraz z załącznikami jest dostępny do pobrania na stronie internetowej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN:
http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2015/01/30/konkurs-na-zaprojektowanie-linii-trzech-gadzetow-promujacych
O projekcie:
„Muzeum na kółkach” to mobilna wystawa Muzeum Historii Żydów Polskich, która w telegraficznym skrócie ukazuje tysiącletnią historię polskich Żydów za pomocą filmów, kalendarium, fragmentów pamiętników oraz wywiadów. Wystawa odwiedza głównie miasta do 50 000 mieszkańców, w których przed wojną Żydzi stanowili nawet kilkadziesiąt procent społeczności.
Podróżując po Polsce od czerwca 2014 do kwietnia 2016, wystawa odwiedzi 47 miejscowości w całym kraju. Projekt jest podziękowaniem dla lokalnych liderów i aktywistów, którzy poświęcają swój czas i środki na dbanie o pamięć o Żydach polskich. Podczas realizacji projektu współpraca z lokalnymi partnerami jest szczególnie ważna. Istotną częścią projektu są wydarzenia towarzyszące wystawie: m.in. warsztaty, gry miejskie, koncerty i pokazy filmowe, zorganizowane wspólnie z koordynatorami i partnerami lokalnymi, wybranymi w drodze Konkursu.
Centralnym punktem wystawy jest interaktywna mapa każdego miasta, które odwiedza „Muzeum na kółkach”, na której zostały opisane ważne miejsca związane z lokalną historią żydowską. Poprzez trójwymiarową makietę sztetla przybliżamy najważniejsze miejsca typowego polsko-żydowskiego miasteczka. Opowiadamy również o jidysz, hebrajskim i polskim – trzech współistniejących i przenikających się językach, którymi posługiwali się polscy Żydzi.
Pawilon wystawowy najczęściej zlokalizowany jest na rynku miasta lub w innym miejscu umożliwiającym jak najszerszy dostęp do wystawy wszystkim mieszkańcom miasta – także przypadkowym przechodniom.
Więcej informacji na stronie internetowej Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie:
http://www.polin.pl/pl/muzeumnakolkach
oraz na Facebooku „Muzeum na kółkach”:
https://www.facebook.com/muzeumnakolkach