Ładne opakowanie i branding piwa Demijhon

Ostatnimi czasy wpadły mi w oko bardzo ładne opakowania piwa Demijhon, które chciałbym Wam pokazać.

Wybitnie lubię taki styl graficzny – co prawda bardziej przypomina to projekt identyfikacji wizualnej niż opakowania piwa, ale co tam. Schematy trzeba przełamywać i tak właśnie zrobiła Ifat Zexer, graficzka z Izralea.

Cała grafika oparta jest na prostych i przejrzystych piktogramach, oddających proces powstawania piwa. Na pierwszy rzut oka, cały layout wydaje się być bardzo techniczny, ale gdy przyjrzymy mu się uważniej, wyraźnie widać, że tkwi w nim spora dawka szaleństwa. Niewielkie hasło, umieszczone na reklamach / ulotkach ”Life is too short not to experiment” tylko utwierdza to przekonanie.

Nie jestem co prawda pewny, czy jest to projekt istniejący na rynku, czy może to „tylko” studenckie wypracowanie. Niemniej zdecydowanie warto sobie na to popatrzeć i się zainspirować. Poniżej prezentacja projektu, a ja, jak zwykle zapraszam do odwiedzenia strony autorki i zerknięcia na jej inne projekty.

Demijhon_beer_1 Demijhon_beer_2 Demijhon_beer_3 Demijhon_beer_4 Demijhon_beer_5 poster prints3 poster prints3 poster prints3 poster prints3 Demijhon_beer_10 Demijhon_beer_11 Demijhon_beer_12 Demijhon_beer_13 Demijhon_beer_wpis