Marco Marco – smaczna identyfikacja

Marco Marco to włoska restauracja, która kładzie niezwykle silny nacisk na naturalne składniki i włoską kulturę jedzenia. Ostatnio restauracja ta dostała nową identyfikację wizualną, którą zaprojektowało singapurskie studio graficzne Acre.

Skoro o tym piszę, to się pewnie domyślacie, iż ów projekt bardzo mi się spodobał. Faktycznie,  myślę że jest bardzo udany – połączenie odpowiedniej stylistyki, minimalizmu i niezwykle fajnych kompozycji fotograficznych sprawia, że projekt ten nadzwyczajnie cieszy oko. Podoba mi się to również dlatego, że jest taki „zwyczajny”. Rzecz jasna zwyczajny w dobrym znaczeniu tego słowa – ot projekt, który każdy chętny może zrealizować, i który można bez problemu pociągnąć dalej na kolejne materiały poligraficzne a nawet wystrój wnętrza. Niby zwyczajnie, a jednak schludnie i elegancko.

Każdy z nas od czasu do czasu odwiedza restauracje i widzi na jakim poziomie są tamtejsze menu… owszem ostatnio troszkę się to zmienia na plus, niemniej wiele całkiem dobrych i smacznych miejsc prezentuje swoją kartę projektem rodem z głębokiego PRL`u. Właściciele takich miejsc szczególnie powinni przyjrzeć się identyfikacji Marco Marco i czym prędzej trochę od nich ściągnąć. Zresztą zobaczcie sami.

marco_marco_01 marco_marco_02 marco_marco_03 marco_marco_04 marco_marco_05 marco_marco_06 marco_marco_07 marco_marco_08 marco_marco_09 marco_marco_10 marco_marco_11 marco_marco_12 marco_marco_13 marco_marco_14 marco_marco_15 marco_marco_16