Nowe mockupy #1

Kilka razy już to podkreślałem, dzisiaj przypomnę jeszcze raz: Graficznego polubiliście głównie za mock-up`y. Być może jeszcze za kilka innych rzeczy, ale to one stanowią trzon bloga.

Co prawda te zacząłem publikować na mockups-design.com, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie abym od czasu przypomniał co tam wymyśliłem w ostatnim czasie.

Dlatego od dzisiaj to w takiej, nieco zbiorczej formie będę się chwalił swoimi mock-up’ami. Ale bez obaw, każdy obrazek będzie bezpośrednim linkiem do strony, gdzie będzie można bez żadnych warunków ściągnąć co tylko chcecie. No to zaczynamy!

Mockup kubeczka

Nieco prosty mockup, w sumie w sieci trochę ich jest, ale pomyślałem sobie że warto powalczyć i zrobić coś przynajmniej równie dobrego co mockupy powszechnie zwane premium. No i ćwiczyłem sobie fotorealizm w blenderze… chyba jest nie najgorzej:)

Ostatnio jeszcze wykonałem kolejny mockup kubeczków, tym razem jako para.

Zawieszki na drzwi

Tutaj tylko jedno ujęcie, cały mock-up składa się z trzech. Też w sumie prosta sprawa, ale zależało mi na takim chropowatym nieco organicznym wyglądzie i chyba nawet wyszło:) Na mockup-design można też znaleźć poprzedni mockup zawieszki, ale że jest paskudny, to się nim nie chwalę:P

Rozkładana ulotka / broszura A4

I znów tylko jedno z czterech ujęć, ale chyba wiadomo o co chodzi, dlatego nie specjalnie się będę o tym rozpisywał.

Szyld sklepu / apteki

Tego jeszcze nie było. Mockup oparty na zdjęciu, a nie na 3D jak to zwykle u mnie bywa. Do tego rodzaju wizualizacji chciałbym jeszcze wrócić, ale muszę się do tego zebrać i pogodzić z aparatem fotograficznym.

Plakat w kwadracie

Ta wersja mockup’u plakatu już od dawna jest na Graficznym, ale jakiś czas temu zostałem poproszony o wykonanie tegoż w kwadracie. No to czemu nie?

Plakaty

A skoro jesteśmy przy plakatach, to przy okazji wykonałem inne, w podobnym klimacie. Po wejściu na stronę zobaczycie, że jest jeszcze jedna wersja – pionowa.

Kwadratowa ulotka łamana dwa razy

Nawet niezły mockup, ale kompletnie zarżnięty smutnymi kolorami. Tak już jest gdy człowiek nie daje sobie czasu na dystans do projektu. Dzisiaj pewnie prezentacja tego mock-up’u wyglądałaby nieco lepiej, ale na razie musi wystarczyć co jest.

Mockup książki

Nie do końca to rozumiem, ale mock-up’y książek cieszą się ogromnym wzięciem i popularnością. Oczywiście jestem wielkim entuzjastą literatury, ale w końcu ilu grafików zajmuje się ich projektowaniem? Tak czy inaczej, wszyscy je lubimy, dlatego raz jeszcze się za niego wziąłem.


No i moja absolutna wisienka na torcie…

Modernistyczny zestaw materiałów poligraficznych

Wiem. Nieco dziwna rzecz. Ale pomyślałem sobie, że warto spróbować zrobić coś innego, coś co mogłoby zbudować prawie całe portfolio jakiegoś…  ja wiem? Grafika, robiącego projekty dla biura architektonicznego? A może artykułów papierniczych? Ciężko stwierdzić, ale wierzę że uda się coś wymyślić:)

Na dzisiaj to tyle. Do zobaczenia przy następnym rzucie:)